Czy przydatne?

Co to jest Siergiej Rachmaninow

Co oznacza RACHMANINOW SIERGIEJ: kompozytor i pianista ros. W 1918 osiedlił się w Stanach Zjednoczonych. Wirtuoz fortepianu, wypracował nowoczesny, wykorzystujący dynamikę i motorykę styl gry. W kompozycjach, zwł. koncertach fortepianowych, uzyskiwał ciekawe, niezwykłe kolekcja brzmieniowe fortepianu i orkiestry. Jego twórczość to w pierwszej kolejności kompozycje fortepianowe - preludia, sonaty i koncerty
(I-IV), w tym Rapsodia na temat Paganiniego, ponadto utwory orkiestrowe, symfonie, opery, liczne utwory kameralne, kantaty i pieśni

Czym jest Rachmaninow Siergiej znaczenie w Słownik pisownia R .

Wyraz Rzewuski Henryk, Pseud. Jarosz Bejła:
Co znaczy Podróżując po Europie, na Krymie (1825) iwe Włoszech (1830) zetknął się zA. Mickiewiczem, na którym wywarł spore wrażenie jako gawędziarz, ideowy lider konserwatywnego ugrupowania polit. ziemiaństwa rachmaninow siergiej.
Wyraz Renoir Pierre-Auguste:
Co znaczy impresjonista; różnił się znacząco od innych przedstawicieli impresjonizmu będąc w pierwszej kolejności portrecistą; lubił malować dzieci iludzi wszczęśliwych, beztroskich chwilach, na przykład rachmaninow siergiej.
Wyraz Retardacja:
Co znaczy opierający na celowym opóźnianiu rozstrzygnięcia akcji, rozwiązania konfliktu albo stopniowaniu napięcia przez wprowadzenie do utworu opisów, dygresji, piętrzenie powikłań sytuacyjnych celem rachmaninow siergiej.
Wyraz Redliński Edward:
Co znaczy prozaik, dramatopisarz. Jego twórczość aż do lat 80. dotyczyła problemów białostockiej wsi, miejsca pochodzenia autora, które dobrze zna i z nim się identyfikuje. Początkowo były to opowiadania rachmaninow siergiej.
Wyraz Rewers:
Co znaczy odwrotna, tylna strona przedmiotu, na przykład medalu, monety, rysunku, obrazu, tkaniny, skrzydła ołtarzowego. Zobacz także awers rachmaninow siergiej.