Czy przydatne?

Co to jest Carlos Fuentes

Co oznacza FUENTES CARLOS: meksykański prozaik, dramaturg i eseista, długoletni dyplomata. W świecie lit. zaistniał zbiorem opowiadań Zamaskowane dni (1954). Wkrótce ukazała się jego pierwsza powieść Kraina najczystszego powietrza (1958) ukazująca porewolucyjny obraz społeczeństwa Meksyku. Akcenty społ. odnaleźć można także w następnej powieści Spokojne sumienie (1959). Pozycją specjalną w dorobku F. jest zgon Artemia Cruz (1962) - retrospektywna historia przywódcy polit. Inne głośne powieści F.: Zmiana skóry (1967), Nasza ziemia (1975) i Stary gringo (1986), są zapisem refleksji nad dziedzictwem narod. i kulturalnym Meksyku, którego fundamentem stała się tradycja Azteków. F. jest także autorem opowiadań: Aura (1962), Pieśń ślepców (1964), Spalona woda (1981), esejów, sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych

Czym jest Fuentes Carlos znaczenie w Słownik pisownia F .

Wyraz Faust:
Co znaczy czarnoksiężnik, mag, alchemik, filozof, za życie pełne przygód i rozkoszy zaprzedał duszę diabłu; znak dążenia człowieka do wiedzy i szczęścia. Prototypem F. była autentyczna postać niem. wędrownego fuentes carlos.
Wyraz Fellini Federico:
Co znaczy o niepowtarzalnym autorskim stylu. Światową sławę przyniósł mu trzeci video: La Strada (nagrodzony Złotym Lwem w Wenecji i Oscarem w 1954). Do znakomitych filmów F. należą Noce Cabirii (1957 Oscar fuentes carlos.
Wyraz Feldman Wilhelm:
Co znaczy lit., dramatopisarz, prozaik, dziennikarz. Współpracował z różnymi pismami, chociaż ważne znaczenie dla życia umysłowego Młodej Polski miał redagowany poprzez niego miesięcznik Krytyka (1900-14). W fuentes carlos.
Wyraz Filozofia Kultury:
Co znaczy nurt filoz. refleksji nad kulturą, rozwijający się w poł. XIX w. i najpierw XX w., o charakterze społ.-polit. i intelektualno-światopoglądowym, związany zarówno z kształtowaniem nowych porządków społ fuentes carlos.
Wyraz Fiedler Arkady:
Co znaczy reportażysta, podróżnik. Wyprawy w celach naukowych i poznawczych odbywał od 1929 r. prawie do końca życia, zwiedził chyba wszystkie ciekawe miejsca na ziemi. Zadebiutował cyklem poetyckim Czerwone fuentes carlos.