Czy przydatne?

Co to jest Pearl Buck

Co oznacza BUCK PEARL: powieściopisarka i nowelistka amer., laureatka Nagrody Nobla (1938). Rodzice B. prowadzili działalność misyjną w Chinach, tam także spędziła połowę życia. Na stałe w stanach zjednoczonych ameryki zamieszkała w 1934. Idealnie opanowała język chiński, poznała kulturę Dalekiego Wschodu, również życie ubogiej ludności rolniczej na prowincji. Twórczość rozpoczęła pisząc dla czasopism, między innymi "The Atlantic Monthly". Zadebiutowała powieścią Spowiedź Chinki (1930, East Wind, West Wind). Światową sławę przyniosła jej trylogia o tematyce chińskiej: Ziemia błogosławiona (1931), Synowie (1932) i Ludzie w rozterce (1935). Znajomość dwóch kultur, Wschodu i Zachodu, poszukiwanie ich wspólnych cech, wspólnota ludzkich losów bezwzględnie na rasę i pochodzenie to motywy przewodnie wielu utworów. Zbeletryzowane biografie: matki Wygnanka (1936) i ojca Walczący anioł (1936), cieszyły się sporą popularnością. Powieść o tematyce amer. To dumne serce ukazała się w 1938, zaraz później nastąpił powrót do wspomnień pobytu w Chinach w utworach Smocze nasienie (1942) i Obietnica (1943). Wydana w 1954 r. powieść autobiograficzna Moje światy zawiera częste w twórczości B. opisy życia rodzinnego: ślubów, narodzin i pogrzebów. Jej bliska realizmowi twórczość ma także sporą wartość hist

Czym jest Buck Pearl znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Biblia Jakuba Wujka:
Co znaczy J.W. (1541-97); autor na podstawie pracy translatorskiej poprzedników stworzył własny przekład o wybitnym stylu lit. (t. 1: 1593, t. 2: 1594). B.J.W. inspirowała wielu artystów, między innymi P buck pearl.
Wyraz Berlioz:
Co znaczy krytyk i eseista, przedstawiciel romantyzmu, artysta symfonii programowej, która zapoczątkowała poemat symfoniczny. W Symfonii fantastycznej B. po raz pierwszy w muzyce symfonicznej wprowadził motyw buck pearl.
Wyraz Boccaccio Giovanni:
Co znaczy nowelistyki, zaprzyjaźniony z F. Petrarką. W jego dorobku znajdują się poematy Filostrato (1338) i Nimfa z Fiesole (1345), powieść Filocolo (1336), romans psychol. Madonna Fiammetta (1343-44), satyra buck pearl.
Wyraz Bohaterowie Starego I Nowego Testamentu:
Co znaczy przywoływani ze ST w lit. i sztukach pięknych są na przykład Noe w arce jako znak nadziei, Abraham z Izaakiem jako oracze, Mojżesz z tablicą Dekalogu jako znak przymierza Boga z człowiekiem, trzej buck pearl.
Wyraz Bohater Romantyczny:
Co znaczy lit. romantycznej o jednoznacznie zakreślonej biografii: niezrozumienie, wyobcowanie, zawód miłosny w młodości; tajemnicza, samobójcza zgon niekoniecznie definitywnie zamykająca życie; przemiana w buck pearl.