Czy przydatne?

Co to jest Janina Porazińska

Co oznacza PORAZIŃSKA JANINA: pisarka, prozaik, autorka książek i czasopism dla dzieci i młodzieży (między innymi współzałożycielka "Płomyka" i "Płomyczka"); w twórczości nawiązywała do M. Konopnickiej, najchętniej pisała kołysanki, bajki liryczne i wiersze o nacechowaniu muzycznym. W najwyższym stopniu znane zbiory to: W Wojtusiowej izbie (1924), Kichuś majstra Lepigliny (wzorowany na Pinokiu, 1924), Smyku, smyku na patyku (1952), Psotki i śmieszki (1955), Czarodziejska księga (1961). Autorka powieści biograficznej o życiu i twórczości J. Kochanowskiego Kto mi dał skrzydła (1957) i autobiograficznej gawędy I w sto koni nie dogoni (1961)

Czym jest Porazińska Janina znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Pollock Jackson:
Co znaczy jeden z artystów action painting. Wynalazca sposoby drippingu, polegającej na wychlapywaniu farby prosto na rozpięte na ścianie albo leżące na podłodze płótno; do malowania używał kijów, noży, kielni porazińska janina.
Wyraz Pantomima:
Co znaczy Widowisko sceniczne przekazywane dzięki ruchu, gestu wprzestrzeni; przedmioty p. były wpokazach sprawnościowych, wtańcu, wteatrze dramatycznym. Wstarożytnym Rzymie nastąpił rozrost sztuki porazińska janina.
Wyraz Prometejska Postawa, Prometeizm:
Co znaczy nacechowane heroizmem, buntem przeciw siłom zła i obroną słabszych wymagającą ofiary, poświęcenia, postępowanie jednostki mające na celu dobro grup społ. albo ludzkości. Postawa bohatera porazińska janina.
Wyraz Panorama:
Co znaczy rysunku, wgrafice przedstawienie szerokiego, rozległego krajobrazu oglądanego zoddalenia ize wzniesienia; 2) malowidło ogromnych rozmiarów, przedstawiające krajobraz albo scenę batalistyczną porazińska janina.
Wyraz Polkowski Jan:
Co znaczy stanu wojennego, działacz krakowskiego studenckiego Komitetu Solidarności (SKS), Krakowskiej Oficyny Studenckiej (KOS); w l. 1980-81 współzał. niezależnego Wydawnictwa ABC; debiutował w Zapisie (1978 porazińska janina.