Czy przydatne?

Co to jest Partout Passe

Co oznacza PASSE-PARTOUT: 1) stała karta wstępu (rodzaj biletu) na przykład na koncerty, do kina; 2) karton stanowiący oprawę na przykład rysunku, grafiki, fotografii

Czym jest passe-partout znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Panteizm:
Co znaczy głoszący, iż Bogiem jest wszechświat rozumiany jako całość, wyrażający się między innymi wubóstwianiu sił ipraw natury; kult bogów różnych wyznań. Whist. filozofii przejawiał się wróżnych formach passe-partout.
Wyraz Personifikacja:
Co znaczy polegającej na przedstawieniu zjawisk natury ikosmosu, elementów martwych, pojęć abstrakcyjnych wpostaci osobowej. Wlit. średniowiecza regularnie posługiwano się p. wprzedstawianiu wizerunku zgonu passe-partout.
Wyraz Powieść Z Kluczem:
Co znaczy gdzie są opisywane rzeczywiste wydarzenia i osoby pod zmienionymi nazwiskami i nazwami, na przykład w powieściach J. Kadena-Bandrowskiego Generał Barcz (walka o władzę generalicji i części passe-partout.
Wyraz Postimpresjonizm:
Co znaczy artystycznych w sztuce (szczególnie franc.) pomiędzy 1883-86 a 1905, charakteryzujący się nowymi poszukiwaniami malarzy impresjonistów, odwrotem od impresjonizmu, na przykład P. Cezanne wzmocnił passe-partout.
Wyraz Perugino, Właśc. Pietro Vannucci:
Co znaczy przełomu pomiędzy inicjalnym adojrzałym renesansem, który wykorzystując dokonania Piera della Francesca, A. del Verrocchia wytworzył własny styl będący podsumowaniem wczesnego odrodzenia. Wmalarstwie passe-partout.