Czy przydatne?

Co to jest Centkiewiczowie

Co oznacza CENTKIEWICZOWIE: małżeńska para pisarska, Czesław (ur.1904) - prozaik, reportażysta, podróżnik, kierował wyprawą na Wyspę Niedźwiedzią (1932); uczestnik ekspedycji polarnych i wypraw naukowych, między innymi na Antarktydę (1958-59). Debiutował powieścią Wyspa mgieł i wichrów (1934), autor utworów między innymi Anaruk, chłopiec z Grenlandii (1937), Biała foka (1938), Czeluskin (1948) i Czy foka jest biała (1967). Przewarzająca część książek o tematyce polarnej napisał razem z żoną Aliną, między innymi Zdobywcy bieguna północnego (1950), Na podbój Arktyki (1952), W lodach Eisfiordu (1953), Opowieści spod bieguna (1960), Kierunek Antarktyda (1961), Tumbo z Przylądka Dobrej Nadziei (1964), Człowiek, o którego upomniało się morze (1966), Okrutny biegun (1969), Nie prowadziła ich gwiazda polarna (1974). Alina (1907-93) - poetka; debiutowała powieścią Odarpi, syn Egigwy (1949), napisaną razem z mężem, z którym tworzyła spółkę autorską, uczestnicząc w jego ekspedycjach naukowych na Antarktydę; osobno wydała książki dla dzieci i młodzieży: Radiostacja zamilkła (1953), Nadzwyczajna podróż (1955) i Mufti, osiołek Laili (1964)
Wyraz Corot Camille Jean Baptiste:
Co znaczy Tworzył raczej pejzaże, przeciwstawiając się zasadom twórczości romantyzmu i akademizmu. Od pierwszych fotografów przejął realistyczne spojrzenie na pejzaże. Był mistrzem rysunku, łączył obszary centkiewiczowie co znaczy.
Wyraz Casanova Di Seingalt Giovanni Giacomo:
Co znaczy piszący po franc.; popularność zdobył jako uwodziciel kobiet, awanturnik, którego przygody miłosne znane były w ówczesnej Europie. Opublikował powieść fantastyczną Icosamron (1788), lecz sławę centkiewiczowie krzyżówka.
Wyraz Czartak:
Co znaczy tytułu wydawanego poprzez nią pisma, założona w Wadowicach (1922) poprzez E. Zegadłowicza; do Cz. należeli między innymi prozaicy - J. Brzostowska, Z. Kossak-Szczucka, J. Wiktor; plastycy - J. Fałat centkiewiczowie co to jest.
Wyraz Correggio, Właśc. Antonio Allegri:
Co znaczy dojrzałego renesansu działający raczej w Parmie i Correggio. Na jego styl spory wpływ miały tradycje sztuki płd. Włoch i twórczość Leonarda da Vinci i Rafaela Santi. Malował nastrojowe, miękko centkiewiczowie słownik.
Wyraz Copyright:
Co znaczy copyright aby - jest oznaczeniem praw autorskich, które chronią międzynarodowymi konwencjami uprawnienia przysługujące autorowi dzieła artystycznego, nauk., lit. (na przykład Copyright aby centkiewiczowie czym jest.

Czym jest Centkiewiczowie znaczenie w Słownik pisownia C .

  • Dodano:
  • Autor: