Czy przydatne?

Co to jest Alejo Carpentier

Co oznacza CARPENTIER ALEJO: kubański poeta, muzykolog, kompozytor i dyplomata; reprezentant realizmu magicznego. W powieściach tworzył cudowny świat odrębności latynoamerykańskiej, gdzie przenikające się kultury europ., indiańskie i afrykańskie tworzą magiczną rzeczywistość, na przykład Królestwo z tego świata (1949) i Podróż do źródeł czasu (1953) czy opowiadania Wojna czasu (1956). Bogactwo wykorzystanego materiału źródłowego cechuje powieść o rewolucyjnych przemianach przełomu XVIII i XIX w. Eksplozja w katedrze (1962). Ponadto C. opublikował utwory Szaleństwo i sposób (1974), Koncert barokowy (1974), Harfa i cień (1979), szkice poświęcone kulturze Ameryki z łaciny Przedtakty i wariacje, a z dziedziny muzykologii Muzyka na Kubie (1964)
Wyraz Chlebnikow Wielemir:
Co znaczy futurysta, którego twórczość inspirowała wyobraźnia ludowa i kultura pogańska. Za życia ukazały się tylko Utwory (1914), pośród nich wiersze, na przykład Żuraw (1910), Szamani i Wenus (1912 carpentier alejo co to jest.
Wyraz Chwistek Leon:
Co znaczy filozof, rysownik, teoretyk sztuki i pedagog; długoletni przyjaciel, a zarazem adwersarz S.I. Witkiewicza. Był wspólnie z T. Czyżewskim założycielem i kluczowym teoretykiem ekipy formistów i carpentier alejo definicja.
Wyraz Constable John:
Co znaczy angielskiego: uważany w okolicy W. Turnera za jednego z najlepszych pejzażystów. Jego dzieła wywarły wielki wpływ między innymi na pejzażystów ze szkoły barbizońskiej i impresjonistów. Jako jeden z carpentier alejo co znaczy.
Wyraz Czasownik:
Co znaczy ustala czynność albo stan, odpowiada na pytania: co robi, co się z nim dzieje?; z cz. łączą się kategorie gramat.: czas, aspekt, tryb, strona, osoba i przechodniość. Fundamentalną funkcją cz. w carpentier alejo słownik.
Wyraz Cytat:
Co znaczy przywołanie wyjątku innego tekstu, wypowiedzi innej osoby albo także innej wypowiedzi tej samej osoby (autocytat); przeważnie graficznie wyróżniony cudzysłowem, odsyła do treści i znaczeń tekstu, z carpentier alejo znaczenie.

Czym jest Carpentier Alejo znaczenie w Słownik pisownia C .

  • Dodano:
  • Autor: