Czy przydatne?

Co to jest Osjanizm

Co oznacza OSJANIZM: charakterystyczny styl tworzenia pejzażu i nastroju (zwanego osjanistycznym), którego źródłem były Pieśni Osjana J. Macphersona (1760-63) - z angielskiego: falsyfikat udający zabytek staroceltycki. Wyrazista poetyka nastrojowego pejzażu utrzymana w tonacji smętno-melancholijnej przyjęła się na gruncie elegii, dumy, rapsodu - gatunków charakterystycznych dla sentymentalizmu. W Polsce echa o. odnajdujemy w dumach J. Ursyna Niemcewicza, w poemacie A.J. Czartoryskiego Bard polski (1795)

Czym jest osjanizm znaczenie w Słownik pisownia O .

Wyraz Organicyzm:
Co znaczy którego rzeczywistość na każdym poziomie złożoności zachowuje się podobnie jak żywy organizm itworzy odrębne struktury organiczne. Doktryna głoszona już wstarożytnej Kosmologii Platona ifizyce osjanizm.
Wyraz Onomatopeja:
Co znaczy tworzenie dzięki odpowiedniej instrumentacji głoskowej irytmizacji wypowiedzi zjawisk pozajęzycznych - odgłosów rzeczywistości. O. jest jednym ze sposobów uruchomienia funkcji poetyckiej języka osjanizm.
Wyraz Odyseusz, Łac. Ulisses:
Co znaczy zgłównych bohaterów gr. w wojnie trojańskiej, słynął zroztropności isprytu. Wnagrodę za męstwo izasługi Grecy przyznali mu zbroję po Achillesie. Wczasie powrotnej żeglugi spod Troi otrzymał się do osjanizm.
Wyraz Owidiusz, Publius Ovidius Naso:
Co znaczy skazany poprzez cesarza Oktawiana Augusta na wygnanie do Tomi, mimo ponawianych próśb opozwolenie na powrót umarł poza ojczyzną. Był bystrym obserwatorem zdużym poczuciem humoru, ceniono jego dowcip osjanizm.
Wyraz Orzeczenie:
Co znaczy podrzędna tylko wstosunku do podmiotu, zktórym łączy się zreguły wzwiązku zgody, znaczy czynność, stan, cecha tego, na co wskazuje podmiot; wzdaniu wfunkcji orzeczenia występuje przeważnie czasownik osjanizm.