Czy przydatne?

Co to jest Carlo Goldoni

Co oznacza GOLDONI CARLO: wł. komediopisarz, autor 200 komedii; reformator commedia dellarte. Głośniejsze sztuki: Mirandolina, Sługa dwóch panów, Awantury w Chioggi, Gbury, Uczciwa dziewczyna, Bankructwo, Gracz, Wachlarz, Kawiarenka wenecka. Komedie przedstawiają bujne życie toczące się przed wejściem do weneckiego teatru nad wodą i galerię wykorzystywanych, gondolierów, galantów i dam. Napisał także pamiętniki

Czym jest Goldoni Carlo znaczenie w Słownik pisownia G .

Wyraz Gretkowska Manuela:
Co znaczy krytyk lit., współpracuje z Elle i Ex-Librisem . Autorka powieści My zdies emigranty (1992, inspirowanej autentyczną korespondencją nadchodzącą do bruLionu ), Tarot paryski (1993) i Kabaret goldoni carlo.
Wyraz George Stefan:
Co znaczy tłumacz, przedstawiciel symbolizmu, głosił sakralny charakter twórcy i jego dzieła, wyznawca hasła sztuka dla sztuki . Jego literatura, nasycona symbolizmem i melancholią (na przykład Rok duszy, 1897 goldoni carlo.
Wyraz Griffith David Wark:
Co znaczy pionier sztuki filmowej. Samouk, debiutował jako aktor w1907, potem także scenarzysta ireżyser; wlatach 1908-14 nakręcił około 400 krótkich filmów fabularnych. Jego najwybitniejsze dzieła powstały po goldoni carlo.
Wyraz Gotyk:
Co znaczy architekturze i sztukach plastycznych; ukształtował się we Francji w XII w. i trwał do przełomu XV/XVI w., obejmując dojrzałe i późne średniowiecze. Związany z kulturą rycerską i mieszczańską, a w goldoni carlo.
Wyraz Giraudoux Jean:
Co znaczy franc., dyplomata i publicysta, w okresie II wojny światowej współpracował z ruchem oporu. Autor licznych powieści, bardziej znany jako dramaturg. Współpracował z L. Jouvetem, który wystawiał i goldoni carlo.