Czy przydatne?

Co to jest Podawcze Formy

Co oznacza FORMY PODAWCZE: stylist.-jęz. formy odpowiadające w dziele lit. ustalonym strukturom słownym przylegającym do przedmiotów świata przedstawionego. W utworze epickim wyróżnić można następujące f.p.: narrację - z opowiadaniem służącym przedstawieniu zdarzeń i opisem służącym prezentacji statycznych przedmiotów (osób, tła zdarzeń, sytuacji, elementów) i wypowiedzi bohaterów, tzn. monologi i dialogi. Zarówno rodzaj, jak i funkcja f.p. w utworze są wyznaczane poprzez reguły danego rodzaju i gatunku, te z kolei są uzależnione od konwencji lit. i stylu epoki
Wyraz Futuryzm:
Co znaczy artystyczny wyrażający konieczność odrzucenia tradycji kulturowych, gloryfikujący cywilizację współcz. i jej osiągnięcia techniczne. Zapoczątkowany w 1909 r. poprzez poetę F. Marinettiego, który formy podawcze co znaczy.
Wyraz Fontane Theodor:
Co znaczy czołowy przedstawiciel realizmu krytycznego, korespondent prasowy, pisarz, krytyk teatralny. Twórczość zaczął od utworów poetyckich (1851), w dalszym ciągu ukazały się Ballady (1861) wzorowane na formy podawcze krzyżówka.
Wyraz Fenomenologia:
Co znaczy odwołująca się do powrotu do rzeczy , jest to do uzyskania bezpośredniego doświadczenia tego, co dane, fenomenów; opisowe rozpatrywanie zjawiska albo zespołu zjawisk w takiej postaci, w jakiej są formy podawcze co to jest.
Wyraz Faulkner William:
Co znaczy i twórczością związany z Południem Stanów Zjednoczonych, wniósł sporo nowatorskich rozwiązań do prozy swego państwie, laureat Nagrody Nobla (1949). Jego twórczość to w pierwszej kolejności lit formy podawcze słownik.
Wyraz Fowizm:
Co znaczy malarstwie franc., powstały najpierw XX w., ze szczególną aktywnością w latach 1904-07; fowiści rezygnowali z realistycznych przedstawień, stosowali syntetyczny rysunek na granicy deformacji, barwy formy podawcze czym jest.

Czym jest formy podawcze znaczenie w Słownik pisownia F .

  • Dodano:
  • Autor: