Czy przydatne?

Co to jest Cricot

Co oznacza CRICOT: awangardowy teatr powstały w 1933 r. w Krakowie z inicjatywy twórców plastyków tworzących grupę formistów: T. Czyżewskiego, J. Jaremy i jego siostry Marii, Z. Pronaszki. W Krakowie działał do 1938 r., a w Warszawie w l. 1938-39. W przedstawieniach C. dominowała strona plastyczna wystawionych sztuk Czyżewskiego, Jaremy, J. Kurka, S.I. Witkiewicza. C. pracował na zasadzie czystej zabawy teatralnej, "teatru dla teatru" pozbawionego wszelkiej iluzji teatralności; wydobywał wartości teatralne z działań artystycznych, sytuacji, form, odkrywania sensu słowa i znaku teatralnego, z zabawy w przestrzeni i z przestrzenią teatralną. Artysty C. dbali o wysoki poziom artystyczny spektakli. Była to pierwsza scena teatru plastycznego; do jej wartości odwoływało się wielu artystów teatru po wojnie, między innymi stworzony poprzez T. Kantora Cricot 2, teatr plastyków
Wyraz Collage:
Co znaczy polegająca na naklejaniu, komponowaniu na płaszczyźnie różnych pozamalarskich i malarskich przedmiotów; w c. łączy się i montuje różne techniki, co pozwala na uzyskanie faktury i efektów cricot co to jest.
Wyraz Cenzura:
Co znaczy publikacji, filmów, audycji radiowych, widowisk i tym podobne dokonywana poprzez organy państwowe oceniające je pod względem prawnym, moralnym, obyczajowym, niekiedy politycznym. C. może oznaczać cricot definicja.
Wyraz Consolatio:
Co znaczy gat. refleksyjnej lit. gr.-rzym.; rozpamiętywanie osoby zmarłej. W pol. liryce żałobnej odpowiednikiem c. są Treny J. Kochanowskiego. Inna nazwa: konsolacja cricot co znaczy.
Wyraz Chrystologia:
Co znaczy teologiczna zajmująca się Jezusem Chrystusem, Jego osobą. Pozostaje w ścisłym związku z teologią trynitarną i na jej podstawie ukazuje dogmat o Trójcy Świętej. Odpowiednio z Objawieniem i na jego cricot słownik.
Wyraz Chorał Gregoriański, Rzymski Chorał:
Co znaczy liturg. Kościoła rz.kat. ukształtowany w początku VIII w., przekazany w rękopisach z IX w. Nazwa pochodzi z ok. 770 i pierwotnie oznaczała śpiew rzymski (cantus romanus), na który składały się cricot znaczenie.

Czym jest Cricot znaczenie w Słownik pisownia C .

  • Dodano:
  • Autor: