Czy przydatne?

Co to jest Michaił Bułhakow

Co oznacza BUŁHAKOW MICHAIŁ: ros. powieściopisarz, nowelista, dramaturg, publicysta; z wykształcenia doktor. Asystent reżysera w MChAT. Autor młodzieńczych autobiograficznych Notatek na mankietach (1920-22), opowiadań Diaboliada (1924, motyw zaczerpnięty niewątpliwie z Diabła kulawego Lesagea); powieści Fatalne jaja (1925), Psie serce (1926), Białej gwardii (1925, wyd. Paryż 1927-29, przeniesiona na scenę jako Dni Turbinych), komedii satyrycznych Mieszkanie Zojki (1925), Szkarłatna wyspa (1928); dramatów biograficznych Życie pana Moliera (1933), Ostatnie dni (1934, o Puszkinie), Powieści teatralnej (1965). Najpopularniejsza powieść Mistrz i Małgorzata (1928-40) o wydarzeniach Moskwy l. 20. podejmuje równolegle uniwersalne problemy dobra i zła, winy i kary, zemsty i miłosierdzia, miłości i nienawiści, wierności i zdrady; wykorzystuje w narracji poetykę snu, groteski, fantastyki, parodii, ironii. Pełny tekst opublikowano na Zachodzie dopiero w 1973

Czym jest Bułhakow Michaił znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Bogowie Indii:
Co znaczy Najwyższy o 3 imionach: Brahma, Wisznu, Siwa; Brahma - wcielone wyraz stwórcy, przedstawiany jako istota o czterech głowach; Wisznu - najwyższy pan świata ukazujący się na ziemi pod wieloma bułhakow michaił.
Wyraz Ballada:
Co znaczy pieśń ludowa o rodowodzie celtyckim rozwijająca się w XII-XVI w. na gruncie z angielskiego: i szkockim; także prowansalska pieśń taneczna, realizowana chóralnie, z której w XIV-XV w. wykształcił się bułhakow michaił.
Wyraz Bystroń Jan Stanisław:
Co znaczy kultury, prof. UAM w Poznaniu, UJ w Krakowie, UW w Warszawie, autor książek z zakresu kultury pol., folkloru i twórczości ludowej, między innymi Dzieje obyczajów w dawnej Polsce (1934, 1976), Kultura bułhakow michaił.
Wyraz Brzozowski Tadeusz:
Co znaczy scenograf i pedagog. Przyjaźnił się z T. Kantorem, w okresie okupacji występował w jego teatrze. Zajmował się konserwacją obrazów, robił polichromie w zabytkowych kościołach (między innymi w Imielnie bułhakow michaił.
Wyraz Babel Isaak:
Co znaczy dramatopisarz, syn żyd. kupca z Odessy, w wyniku stalinowskich represji aresztowany w 1939, rok potem rozstrzelany. Jego osobistych doświadczeń żołnierskich wojny pol.-radzieckiej 1919-20 i pracy bułhakow michaił.