Czy przydatne?

Co to jest Leopold Buczkowski

Co oznacza BUCZKOWSKI LEOPOLD: prozaik, rysownik, grafik, związany do wojny między innymi z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Debiutował powieścią Wertepy (1947), nowatorską, opowiadającą o wielonarodowościowej społeczności kresowej; autor Czarnego potoku (1954), powieści pisanej techniką strumienia świadomości, gdzie monolog bohatera tworzy rozbitą epicką opowieść o likwidacji getta w kresowym miasteczku i wciąganiu wszystkich w system władzy totalitarnej. Następne powieści - Dorycki krużganek (1957), Młody pisarz w zamku (1960), Pierwsza świetność (1966), Uroda na czasie (1970), Kąpiele w Lucca (1974), Oficer na nieszporach (1975), Kamień w pieluszkach (1978), Wszystko jest dialogiem (1984), Proza żywa (1986) - cechuje nowatorski język: chaotycznie cytowane fragmenty rozmaitych tekstów artystycznych, dokumentalnych, użytkowych, ilustrujących rozpad europ. cywilizacji wskutek wydarzeń wojennych. Nowatorstwo B. zestawiano z twórczością J.
Joycea i W. Faulknera

Czym jest Buczkowski Leopold znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Budda, Właśc. Siddhartha Gautama:
Co znaczy rel. azjatyckiej ( buddyzm) zwany Siakjamuni (sanskr. asceta z rodu Siakjów), żył w płn. Indiach w VI w. przed naszą erą Poprzez 7 lat wędrówki poszukiwał prawdy, doznał oświecenia (bodhi) i nazwany buczkowski leopold.
Wyraz Burleska:
Co znaczy satyr., złączający patos z pospolitością, zawierający przedmioty błazenady, karykatury, niekiedy wulgarności; posługujący się parodią, groteską, trawestacją. B. pojawiła się w lit. wł. w XVI w buczkowski leopold.
Wyraz Burns Robert:
Co znaczy angielskiego: piszący po szkocku, jeden z prekursorów romantyzmu. Inspiracją dla jego twórczości były ludowe opowieści i legendy szkockie, co znalazło słowo w tytule Poematy pisane raczej szkockim buczkowski leopold.
Wyraz Bosch Hieronymus, Właśc. H. Van Aeken:
Co znaczy obdarzony oryginalną, regularnie trudną do zinterpretowania wyobraźnią. Sztuka B. wywodzi się z tradycji malarstwa gotyckiego, z alegorycznych i symbolicznych przedstawień tematów rel. - grzechu buczkowski leopold.
Wyraz Bruegel Pieter Starszy, Zw. Chłopskim:
Co znaczy rysownik, malarz i grafik niderlandzki; w młodości przebywał we Włoszech, tworzył w Antwerpii i Brukseli, gdzie przyjaźnił się z znakomitymi humanistami. W twórczości nawiązywał do H. Boscha. Liczne buczkowski leopold.