Czy przydatne?

Co to jest Biogram

Co oznacza BIOGRAM: artykuł w słowniku albo w encyklopedii, w zwięzłej formie przedstawiający główne fakty z życia, twórczości i działalności danej osoby, na przykład Kochanowski Jan [w:] Poezja polska. Przewodnik encyklopedyczny

Czym jest biogram znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Bocheński Józef Maria:
Co znaczy dominikanin, prof. uniwersytetu we Fryburgu, rektor wydziału filozofii; zajmował się hist. filozofii, filozofią analityczną. Znakomity znawca logiki starożytnej, średniowiecznej i teologii, artysta biogram.
Wyraz Bohater Liryczny:
Co znaczy przedstawiona w utworze lirycznym, różna od podmiotu lirycznego, na przykład Bajdała w Dusiołku B. Leśmiana, wyrażana w liryce pośredniej dzięki gramat. formy on ; w liryce inwokacyjnej funkcję b.l biogram.
Wyraz Bereś Jerzy:
Co znaczy licznych happeningów; początkowo uprawiał także rzeźbę, do której tworzenia używał gipsu, żelbetu, potem kłód drewna, gałęzi, szmat, kamieni, skóry nadając im charakter pierwotnych elementów i biogram.
Wyraz Bibliografia:
Co znaczy edukacji o książce; 2) lista książek, czasopism, druków, dokumentów i wybranych artykułów uporządkowany alfabetycznie, niekiedy chronologicznie albo merytorycznie, gdzie każda zamieszczona pozycja biogram.
Wyraz Barwa Emocjonalna Wyrazu:
Co znaczy do przedmiotu, definicje albo czynności nazwany danym wyrazem; może być bez zaangażowania, nieujemny albo niekorzystny, przewarzająca część słów ma b.e.w. obojętną, na przykład błękit, czerwień, koń biogram.