Czy przydatne?

Co to jest Mediocritas Aurea

Co oznacza AUREA MEDIOCRITAS: filozofia szczęśliwego życia; zasada umiaru w szczęściu, przygotowująca człowieka do zachowania równowagi ducha w przeciwnościach losu, pozwalająca zawsze zachować wewn. harmonię. W lit. ody refleksyjno-filoz. Horacego, O życiu szczęśliwym Seneki; motyw a.m. pojawia się u J. Kochanowskiego. Zobacz stoicyzm

Czym jest aurea mediocritas znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Abe Kobo, Właśc. Abe Kimifusa:
Co znaczy przedstawiciel awangardy lit., autor powieści Kobieta z wydm (1962), dramatów, między innymi Ja jestem duchem (1958), Przyjaciele (1967), i scenariuszy filmowych. W jego twórczości widoczne są wpływy aurea mediocritas.
Wyraz Andrić Iwo:
Co znaczy serbski, laureat Nagrody Nobla (1961), uhonorowany tytułem dra h.c. UJ (1964). Debiutował tomem poetyckim Ex ponto (1918). Autor ogromnego, tworzonego poprzez całe życie cyklu prozatorskiego o dawnej aurea mediocritas.
Wyraz Amfibologia, Amfibolia:
Co znaczy powiązań składniowych w obrębie wypowiedzenia. Może być językową usterką (na przykład Dobre obiady na wynos) albo świadomym zabiegiem poetyckim, pozwalającym czytelnikowi na wielorakie, stąd bardziej aurea mediocritas.
Wyraz Aforyzm:
Co znaczy zdanie wyrażające prawdę o charakterze ogólnym. Na odbiorcę oddziałuje oryginalnością, a zarazem wyrazistością spostrzeżenia, błyskotliwym sformułowaniem, na przykład Błądzić jest rzeczą ludzką. A aurea mediocritas.
Wyraz Aglutynacja:
Co znaczy jęz. wykorzystywanych do tworzenia form gramat., opierający na zestawianiu, dołączaniu do rdzenia afiksów, z których każdy pełni tylko jedną, stałą funkcję gramat., na przykład w formach typu czyta-ł aurea mediocritas.