Czy przydatne?

Co to jest Arctowie

Co oznacza ARCTOWIE: rodzina księgarzy i wydawców. W 1836 r. Stanisław (1818-1900) założył księgarnię (1836) w Lublinie, w 1855 wydawnictwo. A. specjalizowali się w publikacjach dla dzieci i młodzieży, w lit. pedagog.-oświatowej. W 1887 oficyna przeniosła działalność do stolicy (Michał, 1840-1916), gdzie powstawały publikacje encyklop., słowniki, dzieła lit. pięknej (między innymi seria Książki dla Wszystkich; 600 tytułów). Następny właściciel, Zygmunt (1871-1935), stworzył sieć księgarń, wprowadził nową serię, Biblioteka Ogromnych Pisarzów. W okresie II wojny światowej oficyna A. stała się ośrodkiem kultury konspiracyjnej. Po wojnie Stanisław Jan (1884-1963) prowadził ograniczoną działalność do 1950; w 1953 oficynę A. zlikwidowano

Czym jest Arctowie znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Antytrynitarze:
Co znaczy nurtu doktrynalnego w obrębie chrześcijaństwa przeciwni dogmatowi Trójcy Św.; nie uznawali boskiej istoty Chrystusa i Ducha Św.; w Polsce (XVI-XVII w.) skrajny odłam reformacji - bracia polscy arctowie.
Wyraz Alfabet Muzyczny:
Co znaczy 8 (początkowo 7) liter z łaciny, którymi znaczy się w obrębie oktawy następne dźwięki skali diatonicznej. Jest związany z notacjami adaptującymi pismo literowe do celów muzycznych. Wywodzi się z arctowie.
Wyraz Artykuł:
Co znaczy wypowiedź na tematy polit., socjol., nauk. i kult., gdzie autor podporządkuje sedno postawionej we wstępie tezie (albo tezom); a. nie narzuca reguł, nie ma ściśle ustalonych wskaźników gatunku arctowie.
Wyraz Appia Adolphe:
Co znaczy teatru, scenograf i muzyk, prekursor teatru autonomicznego i Ogromnej Reformy Teatru. Zreformował plastykę teatralną - swoją koncepcję przestrzeni urzeczywistniał w projektach form geometrycznych arctowie.
Wyraz Axer Otto:
Co znaczy scenograf. Studiował w krakowskiej ASP i w Paryżu. A. należał do scenografów, którzy doświadczenia nowoczesnego malarstwa potrafili znakomicie zaadaptować do potrzeb scenografii. W latach 30 arctowie.