Czy przydatne?

Co to jest Anakruza

Co oznacza ANAKRUZA: sylaba albo 2 sylaby znajdujące się przed pierwszą zgłoską akcentowaną w wersie sylabotonicznym, których nie wlicza się do rachunku stóp metrycznych. W pol. wersyfikacji takie przesunięcie pierwszego akcentu w toku stopowym zachodzi w heksametrze. Termin występujący pierwotnie w muzyce, do literaturze przyjęty dopiero w XIX w

Czym jest anakruza znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Albertusy:
Co znaczy sowizdrzalsko-rybałtowskiego, spopularyzowane w XVII w., gdzie klecha Albertus prowadził zabarwiony satyrą dialog. Przedmioty groteski w sposobie przedstawiania ówczesnej rzeczywistości, ośmieszanie anakruza.
Wyraz Arystoteles Ze Stagiry:
Co znaczy nauczyciel Aleksandra Macedońskiego, założyciel szkoły filoz. zwanej Likejonem, jej uczniów nazwano perypatetykami (gr. peripatetikos = przechadzający się), bo edukacja odbywała się w czasie spacerów anakruza.
Wyraz Anakolut:
Co znaczy poszczególne człony syntaktyczne kłócą się pod względem składniowym z porządkiem logicznym zdania. A. zdarza się w miarę regularnie w mowie potocznej, będąc wyrazem pośpiechu, nieuwagi, roztargnienia anakruza.
Wyraz Anioł W Poezji:
Co znaczy opiekun człowieka. Archanioł Gabriel zwiastujący moc Bożą wziął z prawej dłoni rycerza Rolanda rękawicę i później wraz z aniołami Cherubinem i Michałem zanieśli duszę hrabiego do raju (Pieśń o anakruza.
Wyraz Amorfizm:
Co znaczy Termin stosowany w badaniach lit. w relacji do gatunków mieszanych, na przykład upowszechnionych w poetyce romantyzmu. A. w utworze lit. znaczy brak wyraźnie skrystalizowanej formy, luźną kompozycję anakruza.