Czy przydatne?

Co to jest Painting Action

Co oznacza ACTION PAINTING: kierunek w sztuce współcz., którego rozrost przypada na l. 1945-60. Bazuje na ekspresyjnym nakładaniu farby na płótno swobodnym, czasem gwałtownym gestem. W a.p. ważny jest nie tylko wytwór, lecz i sam spontaniczny mechanizm twórczy związany z momentem powstawania dzieła. Zobacz także Pollock Jackson

Czym jest action painting znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Akwaforta I Akwatinta:
Co znaczy graficzne należące do druków wklęsłych; obie polegają na trawieniu płyty metalowej, przeważnie miedzianej, kwasem azotowym. W akwaforcie na płycie metalowej, pokrytej odpornym na kwas werniksem, igłą action painting.
Wyraz Akompaniament:
Co znaczy instrumentalna, niekiedy także wokalna utworu, podporządkowana partii głównej, solowej albo zespołowej. A. monofoniczny rozpowszechniony był już w starożytności; w średniowieczu występował w muzyce action painting.
Wyraz Anagram:
Co znaczy polegającej na tym, iż wyraz albo wyrażenie utworzono z innego słowa albo wyrażenia wskutek przestawienia liter albo sylab, na przykład Gdyni - nigdy; w literaturze A. Mickiewicz naśladował manierę action painting.
Wyraz Akrostych:
Co znaczy gdzie pierwsze litery albo cząstki wyrazów rozpoczynających wersy odczytywane pionowo w określonej kolejności tworzą pewien napis nadbudowany nad ciągłym tekstem, uchwytny tylko wzrokowo. W szerszym action painting.
Wyraz Arystoteles Ze Stagiry:
Co znaczy nauczyciel Aleksandra Macedońskiego, założyciel szkoły filoz. zwanej Likejonem, jej uczniów nazwano perypatetykami (gr. peripatetikos = przechadzający się), bo edukacja odbywała się w czasie spacerów action painting.