Czy przydatne?

Co to jest Magdalena Abakanowicz

Co oznacza ABAKANOWICZ MAGDALENA: rzeźbiarka, prof. ASP w Poznaniu. W 1966 r. stworzyła nowy nurt w tkaninie artystycznej Abakany, nadając jej trójwymiarowość (wielkie, tkane przestrzenne rzeźby z elementami reliefu). Wprowadziła do "tkactwa" nowe tworzywa - końskie włosie, liny, sznury, tkaniny workowe, włókno sizalowe; sporo z tych materiałów stosowała także w rzeźbie, na przykład worki nasączane żywicą. Prace sytuuje w naturze, w krajobrazie różnych kontynentów. Najsłynniejsze cykle: Lina, jej penetracja, jej przypadek w przestrzeni, Ręka, Głowy, Postacie siedzące, Embriologia, Plecy, Androgyn, Katarsis, Inkarnacje, Negev, Tłum, Gry wojenne. Na Olimpiadę w Seulu wykonała Przestrzeń smoka. Jest również autorką: projektu Architektury arborealnej i rzeźby 15 postaci i pomnika ręki - projektu architektonicznego dla Hiroszimy. A. stworzyła nowy typ rzeźby: biologiczne, strukturalne, trójwymiarowe, monumentalne obiekty, które są częścią naturalnych mechanizmów życia we wszystkich jego przejawach. Jej prace są syntezą kultury, obiekty organiczne tworzą obrazy odwołujące się do świadomości kulturowej człowieka

Czym jest Abakanowicz Magdalena znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Arkadia K. Nieborowa:
Co znaczy pałacowo-ogrodowy na założeniu osiowym, którego ośrodkiem jest pałac zbudowany w latach 1690-96 poprzez Tylmana z Gameren, przebudowany nareszcie XVIII w. w stylu klasycystycznym, oprócz tego stajnie abakanowicz magdalena.
Wyraz Apostrofa:
Co znaczy osoby, uosobionych pojęć albo rzeczy; a. nadaje wypowiedzi patos, na przykład Czego chcesz od nas, Panie... J. Kochanowskiego, Oda do młodości A. Mickiewicza. Szczególnym przypadkiem a. jest abakanowicz magdalena.
Wyraz Aria:
Co znaczy solowego wykonywanego przy akompaniamencie instrumentów albo a cappella; rozpisana w partyturze jako niezależna część opery, oratorium, kantaty, mszy; także jako samodzielny utwór o charakterze abakanowicz magdalena.
Wyraz Abelard Pierre:
Co znaczy pisarz i filozof; odrzucał wiarę w autorytety na rzecz rozumu, rozważał zagadnienia etyki i dogmatyki. Interesująca jest jego korespondencja zarówno o kwestiach teol., jak i własnej biografii; listy abakanowicz magdalena.
Wyraz Antropologia:
Co znaczy znaczeniu edukacja o człowieku; dzisiaj a. ustala się dyscyplinę, która obejmuje tradycyjnie etnografię i etnologię; historycznie terminem tym określano różne edukacji, na przykład w XIX w. a abakanowicz magdalena.