Czy przydatne?

Co to jest Polski Przegłos

Co oznacza PRZEGŁOS POLSKI: mechanizm fonetyczny opierający na przekształceniu się samogłosek przednich w tylne w ustalonych uwarunkowaniach i czasie (IX-XI w.), spowodował przejście prasłowiańskiej samogłoski ě (tak zwany jat) pośredniej pomiędzy e i a w samogłoskę a i samogłoski e pochodzącej z prasłowiańskiego ě w samogłoskę o w pozycji przed twardymi spółgłoskami przedniojęzykowymi t, d, n, s, z, r; ślady oboczności samogłosek e : o; e : a występują w formach wyrazowych typu wieźć : wiozę, pleciesz : plotę; mierzyć : miara; wierzyć : wiara, wieniec : wianek; ę : ą, na przykład dęby : dąb

Czym jest przegłos polski znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Puszka Pandory:
Co znaczy pierwszej kobiety na ziemi Pandory (gr.= obdarzonej wszystkim), ulepionej z gliny poprzez Hefajstosa, która z woli Zeusa miała być zemstą na Prometeuszu i ludziach. P. dostała od bogów sporo darów i przegłos polski.
Wyraz Paladyn:
Co znaczy obrońca średniowiecznego księcia. Nazwa odnosząca się do rycerzy towarzyszących Karolowi Wielkiemu, których gesty utrwalone zostały wpoematach epickich, takich jak Pieśń oRolandzie czy Orland szalony przegłos polski.
Wyraz Poeta:
Co znaczy artysta literaturze, sztuki poetyckiej; w tradycji hellenistycznej i rzym. typ idealnego p. to pisarz doctus (uczony). Antyczna literatura umieszczała go w kategorii ludzi bogom podobnych , w okolicy przegłos polski.
Wyraz Paszkwil:
Co znaczy utwór wymierzony przeciw konkretnej osobie, ośmieszający złośliwie, regularnie oszczerczo, publikowany zazwyczaj anonimowo albo pod pseudonimem, może także mieć formę artykułu publicystycznego albo przegłos polski.
Wyraz Pasierb Janusz S.:
Co znaczy sztuki, archeolog, kapłan, prof. Katedry Historii Sztuki na ATK, członek PEN Clubu. Debiutował tomem Kategoria przestrzeni (1978), odkrywając wsobie dar poetyckiego widzenia. Dalsze zbiory: Rzeczy przegłos polski.