Czy przydatne?

Co to jest Zbigniew Pronaszko

Co oznacza PRONASZKO ZBIGNIEW: rysownik, rzeźbiarz, scenograf, pedagog, prof. Wydziału Sztuki Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, a po 1945 ASP w Krakowie; brat Andrzeja. Podróżował do Włoch, Francji, poznał sztukę prymitywistów włoskich i malarstwo postimpresjonistów (G. Braquea, A. Modiglianiego). Był jednym z założycieli ugrupowania formiści i ekipy Zwornik, do której należeli artyści zainteresowani kolorem i fakturą. Kolorysta wydobywający całą gamę odcieni z ograniczonej ilości barw (na przykład Portret żony, Martwa natura z gruszkami i fajką). Autor wielu rzeźb, między innymi pomnika A. Mickiewicza w Wilnie i plafonów do Zamku Królewskiego na Wawelu

Czym jest Pronaszko Zbigniew znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Przypisy Bibliograficzne:
Co znaczy objaśnienia, komentarze autora umieszczane na następnych stronach albo na końcu, zawierające pełne opisy bibliograficzne (ze wskazaniem stron) utworów przywołanych albo cytowanych. Następne pronaszko zbigniew.
Wyraz Pieśń:
Co znaczy węższym przeciwieństwo utworu lirycznego, związanego zmuzyką, muzycznością, przeważnie jako tekst śpiewany przy akompaniamencie muzyki, tańca, regularnie realizowany wraz zchórem. 2) Gatunek pronaszko zbigniew.
Wyraz Pasek Jan Chryzostom:
Co znaczy pamiętnikarz nurtu sarmackiego pol. baroku. Rodem zMazowsza, wykształcony wkolegium jezuickim, walczył (od 1655) między innymi pod dowództwem S. Czarnieckiego ze Szwedami, wDanii, pod Moskwą, po pronaszko zbigniew.
Wyraz Poetyzmy:
Co znaczy stylu artystycznego; słowa, wyrazy podniosłe, zwroty frazeologiczne albo zdania powtarzane poprzez pisarzy, różnicujące epoki z racji na semantykę (p. semantyczne) i na swą barwę (p. stylistyczne pronaszko zbigniew.
Wyraz Perzyński Włodzimierz:
Co znaczy prozaik, felietonista. Autor felietonów zamieszczanych w Tygodniku Ilustrowanym i Rzeczypospolitej . Debiutował jako pisarz liryczny na łamach Życia krakowskiego i zbiorem Literatura (1901). Kolejno pronaszko zbigniew.