Czy przydatne?

Co to jest Preromantyzm

Co oznacza PREROMANTYZM: zespół tendencji uwidocznionych w europ. lit. i myśli estetycznej 2. poł. XVIII w., pozostających w wyraźnej opozycji do literackiego programu klasycyzmu. Nowe pojmowanie zadań literatury znalazło słowo w docenieniu roli natchnienia i wyobraźni artysty i oryginalności dzieła, w zainteresowaniu twórczością ludową i specjalnym traktowaniu tradycji narod. Szczególnym zainteresowaniem obdarzono ponownie twórczość W. Szekspira, uwidoczniły się tak znaczne zjawiska, jak osjanizm i gotycyzm, w lit. pol. zyskiwała popularność poetyka sentymentalizmu
Wyraz Pirandello Luigi:
Co znaczy dramaturg ipoeta, laureat Nagrody Nobla (1934). Myślą przewodnią twórczości P. jest demaskowanie zmienności natury ludzkiej. Wg niego osobowość człowieka zależy od okoliczności, zatem nie może być preromantyzm co znaczy.
Wyraz Pasierb Janusz S.:
Co znaczy sztuki, archeolog, kapłan, prof. Katedry Historii Sztuki na ATK, członek PEN Clubu. Debiutował tomem Kategoria przestrzeni (1978), odkrywając wsobie dar poetyckiego widzenia. Dalsze zbiory: Rzeczy preromantyzm krzyżówka.
Wyraz Passe-Partout:
Co znaczy 1) stała karta wstępu (rodzaj biletu) na przykład na koncerty, do kina; 2) karton stanowiący oprawę na przykład rysunku, grafiki, fotografii preromantyzm co to jest.
Wyraz Przyimek:
Co znaczy mowy, funkcjonalnie niesamodzielny słowo, występuje przeważnie z rzeczownikami i zaimkami rzeczownymi tworząc z nimi w zdaniu ustalenia (dopełnienia, okoliczniki, przydawki), oznaczając relacje preromantyzm słownik.
Wyraz Pigoń Stanisław:
Co znaczy prof. uniwersytetów Stefana Batorego wWilnie (1921-30) iUJ wKrakowie (1931-60); autor między innymi szkicu opobycie wobozie koncentracyjnym Wspominki zobozu Sachsenhausen 1939-40 (1966 preromantyzm czym jest.

Czym jest preromantyzm znaczenie w Słownik pisownia P .

  • Dodano:
  • Autor: