Czy przydatne?

Co to jest Autotematyczna Powieść

Co oznacza POWIEŚĆ AUTOTEMATYCZNA: odmiana powieści, gdzie poeta wprowadza siebie jako jednego z bohaterów, osób działających, próbuje pisać o tym, jak powstaje powieść, na przykład w Pałubę K. Irzykowskiego wpisane zostały trzy książki: normalna powieść o dziejach podwójnego małżeństwa P. Strumieńskiego; analityczny traktat odautorski na temat tej powieści; podręcznik warsztatowa o pisaniu utworów, a więc quasi-powieść o powieści. Poeta p.a. łączy fikcję lit. z autentyzmem, tak jest, na przykład w A. Gidea Fałszerzach, gdzie bohaterem jest sam autor, świadek i uczestnik wydarzeń fabularnych powieści, jego pamiętnik o innych postaciach stanowi integralną jej część i ukazuje na żywo mechanizm jej powstawania. Metoda autotematyczna typowa jest dla powieści XX w., wprowadził ten termin do krytyki lit. A. Sandauer (Samobójstwo Mitrydatesa)

Czym jest powieść autotematyczna znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Polichromia:
Co znaczy wielobarwne) malowidło dekoracyjne, zdobiące przedmioty architektoniczne, wnętrza (na przykład sklepienie, ściany), fasady budowli; 2) kolorowe farby pokrywające rzeźby drewniane, kamienne, towary z powieść autotematyczna.
Wyraz Piramowicz Grzegorz:
Co znaczy działacz oświatowy, ksiądz, prof. filozofii wkolegium jezuickim we Lwowie (1770-73), sekretarz Komisji Nauki Narodowej (1770-73), sekretarz Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych (1775-87), członek powieść autotematyczna.
Wyraz Powieść Podróżnicza:
Co znaczy tematycznie związana z toposem podróży, jej przebiegiem, trudami i przygodami, gdzie bohater znajduje się w nieustannym ruchu, poza domem, w miejscach nieznanych, obcych. Najsłynniejsze dzieła p.p powieść autotematyczna.
Wyraz Poemat Prozą:
Co znaczy odrzucający formalne rygory podziału na wersy, charakteryzujący się wyrazistą kompozycją irytmiką, kunsztownym słownictwem i bogactwem metaforyki. Pierwsze utwory tego gatunku powstały wromantyzmie powieść autotematyczna.
Wyraz Pound Ezra Weston Loomis:
Co znaczy dziennikarz, krytyk lit. i tłumacz, pisał w jęz. z angielskiego:, franc. i wł. Był postacią kontrowersyjną, ewolucja jego poglądów od pacyfizmu do wł. faszyzmu stała się powodem oskarżenia go o powieść autotematyczna.