Czy przydatne?

Co to jest Autobiograficzna Powieść

Co oznacza POWIEŚĆ AUTOBIOGRAFICZNA: odmiana powieści, której fabuła oparta jest na autentycznych wydarzeniach z życia bohatera, wzbogacona elementami fikcji lit., wydarzeniami, sytuacjami wykreowanymi poprzez wyobraźnię autora, pełniącego zwykle funkcję narratora; p.a. są między innymi M. Wańkowicza Szczenięce lata, trylogia L. Tołstoja: Dzieciństwo, Lata chłopięce, Młodość

Czym jest powieść autobiograficzna znaczenie w Słownik pisownia P .


Wyraz psałterz
Co znaczy przekład bibl. Księgi psalmów Dawida; od średniowiecza do współczesności wyodrębnione jako modlitewniki z ksiąg ST. Pierwsze w lit. pol. przekłady p. pojawiły.
Wyraz przyimek
Co znaczy nieodmienna część mowy, funkcjonalnie niesamodzielny słowo, występuje przeważnie z rzeczownikami i zaimkami rzeczownymi tworząc z nimi w zdaniu ustalenia.
Wyraz pisownia skrótów
Co znaczy skrót to litera (albo parę liter wyrazu) zastępująca całe wyraz (na przykład m - metr, prof. - prof., wg - wg) albo także połączenie dwóch albo więcej wyrazów.
Wyraz portret w malarstwie
Co znaczy przedstawienie osoby albo ekipy osób z uwzględnieniem charakterystycznych cech wyglądu i wyrazu psychicznego. Przeważnie przedstawia głowę (na przykład.
Wyraz poeta
Co znaczy twórca słowa, artysta literaturze, sztuki poetyckiej; w tradycji hellenistycznej i rzym. typ idealnego p. to pisarz doctus (uczony). Antyczna literatura.