Czy przydatne?

Definicja Satled

Gdzie jest SATLED¬ z angielskiego: Sutlej; w odcinku ujściowym - Pandźnad; rz. w Chinach, Indiach i Pakistanie; dł. około 1500 km; wypływa z jez. Rakas; najdłuższy l. dopływ Indusu; w Himalajach tworzy przełom; gł. dopływy pr.: Bijas Ćenab
Informacje SOPOT:
Opis przyjeżdża się dla morza, najchętniej latem. Na plaży, podzielonej poprzez molo na dwa powyżej dwukilometrowe odcinki, w słoneczne dni gromadzą się tłumy. Pas drobnoziarnistego, jasnego piasku satled¬ co znaczy.
Informacje ŚWIDNICA:
Opis m. powiatowe w woj. dolnośląskim, nad Bystrzycą; 61,6 tys. mieszk.; elektromaszynowy, aparatury pomiarowej, odzieżowy, skórzany; prawa miejskie przed 1267; Muzeum Dawnego Kupiectwa; zabytkowe budowle satled¬ krzyżówka.
Informacje SZTUM:
Opis pomorskim, na Pojezierzu Iławskim; 10 tys. mieszk.; przem. metalowy, drzewny, spożywczy; prawa miejskie 1416; wczesnośredniowieczny gród pruski; w okresie II wojny światowej zniszczony w 50 satled¬ co to jest.
Informacje SYCYLIA:
Opis włoska na M. Śródziemnym; 25,4 tys. km2, 4,8 mln mieszk.; czynny wulkan Etna; obszar rolniczy; turystyka; od 241 przed naszą erą kolonia rzymska, w dalszym ciągu w Królestwie Sycylii; 1860 włączona satled¬ słownik.
Informacje SMOLEŃSKO-MOSKIEWSKA, GRZĘDA SMOLEŃSKO-MOSKIEWSKA:
Opis wyż. w europejskiej części Rosji; dł. około 500 km, wys. do 314 m satled¬ czym jest.

Czym jest SATLED¬ znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: