Czy przydatne?

Definicja Georgetown

Gdzie jest GEORGETOWN stol. Kajmanów, na wyspie W. Kajman, nad M. Karaibskim; 31 tys. mieszk.; port rybacki i lotniczy; przem. odzieżowy, towar sznurów; połów żółwi morskich; ośr. turystyczny

Czym jest GEORGETOWN znaczenie w Słownik geografia G .

Informacje GARDNO:
Opis jez. na Wybrzeżu Słowińskim, w powiecie słupskim, woj. pomorskie, oddzielone mierzeją od M. Bałtyckiego; 2468 ha, głęb. 2,6 m; przepływa rz. Łupawa; połączone kanałem z jez. Łebsko georgetown.
Informacje GENUA:
Opis Włoszech, nad Zat. Genueńską; 677 tys. mieszk.; stol. regionu autonomicznego Liguria; gł. port morski państwie i lotniczy; różnorodny przem.; zał. 1471; miejsce urodzenia K. Kolumba; zabytkowe georgetown.
Informacje GOTYJSKI, KANAŁ GOTYJSKI:
Opis kanał żeglowny w pd. Szwecji; dł. 387 km, w tym kanały 94 km; łączy Göteborg nad Kattegatem z portem Soderköping nad M. Bałtyckim georgetown.
Informacje GENUEŃSKA, ZATOKA GENUEŃSKA:
Opis zat. M. Liguryjskiego, u wybrzeży Włoch; głęb. do 1500 m; kąpieliska morskie na Riviera di Levante; gł. porty: Genua, Savona georgetown.
Informacje Grunwald:
Opis spotykają się tu odziany W ni w stroje z epoki przedstawiciele bractw rycerskich z Europy. Rezultat starcia jest oczywiście przesądzony, ale i tak to jest emocjonujący i niezapomniany spektakl georgetown.