Czy przydatne?

Definicja Hu Dongting

Gdzie jest DONGTING HU Tungting-hu; jez. we wsch. Chinach, na Niz. Jangcy, w prowincji Hunan; pow. zmienna do 4350 km2 , głęb. do 31 m; naturalny zbiornik retencyjny na Jangcy

Czym jest DONGTING HU znaczenie w Słownik geografia D .

Informacje DON:
Opis w europejskiej części Rosji; dł. 1870 km; wypływa na Wyż. Środkoworosyjskiej; uchodzi do M. Azowskiego; połączony kanałem z Wołgą; w dolnym biegu Cymlański Zbiornik Wodny; gł. dopływy l.: Chopior dongting hu.
Informacje DESNA:
Opis rz. w Rosji i na Ukrainie; dł. 1130 km; l. dopływ Dniepru; źródła na Grzędzie Smoleńskiej; przepływa poprzez Briańsk, Nowogród Siewierski, Czernihów dongting hu.
Informacje DARLING:
Opis Australii; dł. od źródeł Severn około 2700 km; pr. dopływ rz. Murray; wypływa jako Severn, w Ogromnych G. Wododziałowych; kolejno wymienia nazwy na Dumaresq, Macityre, Barwon; używana do nawadniania dongting hu.
Informacje DUDLEY:
Opis m. w W. Brytanii (Anglia), w zespole miejskim Birmingham; 195 tys. mieszk.; przem. metalowy, maszynowy, chemiczny, włókienniczy, hutnictwo żelaza; ośr. wydobycia węgla kamiennego dongting hu.
Informacje DINDIGAL:
Opis Dindikkal; m. w pd. Indiach (Tamilandu), w Ghatach Wsch.; 209 tys. mieszk.; przem. metalowy, chemiczny, tytoniowy dongting hu.