Czy przydatne?

Definicja Cali

Gdzie jest CALI m. w zach. Kolumbii, w Andach, w dolinie rz. Cauca, na wys. 1100 m; 2,3 mln mieszk.; przem. rafineryjny, elektrotechniczny, huta aluminium, cukrownia; zał. 1536; w pobliżu kopalnie węgla i elektrownia wodna na rzece Anchicaya
Informacje CHAMPLAIN:
Opis jez. w stanach zjednoczonych ameryki (stan Vermont i Nowy Jork) i Kanadzie (Quebec); 1,13 tys. km2, głęb. do 122 m; połączone z Rz. Św. Wawrzyńca i Hudson cali co znaczy.
Informacje CHIEM:
Opis jez. w Niemczech, na Wyż. Bawarskiej, na wys. 518 m; 80 km2, głęb. do 73 m; wypływa rz. Alz cali krzyżówka.
Informacje CAGAYAN DE ORO:
Opis wyspie Mindanao, przy ujściu rz. Cagayan do morza Mindanao; 445 tys. mieszk.; ośr. adm. prowincji Misamis Wsch.; port lotniczy i wywozu ananasów, kopry, bananów; przem. metalowy, drzewny, spożywczy cali co to jest.
Informacje CIUDAD JUÁREZ:
Opis m. w Meksyku (Chihuahua), nad Rio Bravo de Norte, naprzeciw amerykańskiego m. El Paso; 1,3 mln mieszk.; port rzeczny i lotniczy; przem. elektrotechniczny, włókienniczy; ośr. turystyczny cali słownik.
Informacje CZEBOKSARY:
Opis m. w Rosji, nad Wołgą; 427 tys. mieszk.; stol. Czuwaszji; port lotniczy i rzeczny; przem. elektrotechniczny, środków transportu, włókienniczy, spożywczy; zabytkowe budowle; wzmiankowane od 1371 cali czym jest.

Czym jest CALI znaczenie w Słownik geografia C .

  • Dodano:
  • Autor: