Czy przydatne?

Co to jest Retardacja

Co oznacza RETARDACJA: zabieg kompozycyjny opierający na celowym opóźnianiu rozstrzygnięcia akcji, rozwiązania konfliktu albo stopniowaniu napięcia przez wprowadzenie do utworu opisów, dygresji, piętrzenie powikłań sytuacyjnych celem wzbudzenia iutrzymania szczególnego zaciekawienia odbiorcy. Zastosowana między innymi weposach Homera, A. Mickiewicza, powieściach W. Reymonta, H. Sienkiewicza

Czym jest retardacja znaczenie w Słownik pisownia R .

Wyraz Rewers:
Co znaczy odwrotna, tylna strona przedmiotu, na przykład medalu, monety, rysunku, obrazu, tkaniny, skrzydła ołtarzowego. Zobacz także awers retardacja.
Wyraz Radziwiłłowa Franciszka Urszula:
Co znaczy księcia Michała Rybeńki , pamiętnikarza, matka Karola Panie Kochanku ; pierwsza pol. dramatopisarka; twórczyni repertuaru do teatru magnackiego, gdzie scenografia nawiązywała do tradycji retardacja.
Wyraz Rękopis, Manuskrypt:
Co znaczy ręcznie, wodróżnieniu od powielanych mechanicznie; wtakim rozumieniu każdy r. jest dziełem niepowtarzalnym oindywidualnych cechach. Najdawniejsze r. to inskrypcje na kamieniu, na tabliczkach retardacja.
Wyraz Rilke Rainer Maria:
Co znaczy Debiutował liryką nastrojową Leben und Lieder (1894). Dojrzała twórczość R. ukształtowała się pod wpływem zetknięcia się zL. Tołstojem wRosji (1900) iprzyjaźni zA. Rodinem (1906). Sławę zdobył dzięki retardacja.
Wyraz Rembrandt, Właśc. R. Harmenszoon Van Rijn:
Co znaczy grafik holenderski, jeden z najwybitniejszych twórców w dziejach sztuki; po okresie nauk w Lejdzie (u J. van Swanenburga) i w Amsterdamie (u P. Lastmana) wrócił do Lejdy, gdzie założył pracownię retardacja.