Czy przydatne?

Co to jest Reneizm

Co oznacza RENEIZM: sposób ukształtowania bohatera lit. upowszechniony w lit. romantycznej odpowiednio z pierwowzorem tytułowej postaci opowiadania F.R. de Chateaubrianda Ren (1802). Młodzieniec o wybujałej wyobraźni, samotnik, przeżywający rozterki i niepokoje, niezdolny do jakiejkolwiek aktywności, zniechęcony do życia, przepełniony cierpieniem, myślący o samobójstwie - osobowość, której cechy ma bohater dramatu J. Słowackiego Kordian we inicjalnym okresie młodzieńczym

Czym jest reneizm znaczenie w Słownik pisownia R .

Wyraz Rabelais François:
Co znaczy odrodzenia, humanista, doktor, erudyta. Autor wielu publikacji z zakresu medycyny, lecz w pierwszej kolejności monumentalnego dzieła, fantastyczno-satyrycznej epopei Gargantua i Pantagruel (księgi 1 reneizm.
Wyraz Rimbaud Jean Arthur:
Co znaczy znakomity przedstawiciel symbolizmu. Na jego twórczości zaważyło niełatwe dzieciństwo, w wyniku którego wrażliwy, cierpiący na głód uczucia chłopiec popadał wliczne kompleksy, przy tym jasno widział reneizm.
Wyraz Rembrandt, Właśc. R. Harmenszoon Van Rijn:
Co znaczy grafik holenderski, jeden z najwybitniejszych twórców w dziejach sztuki; po okresie nauk w Lejdzie (u J. van Swanenburga) i w Amsterdamie (u P. Lastmana) wrócił do Lejdy, gdzie założył pracownię reneizm.
Wyraz Rękopis, Manuskrypt:
Co znaczy ręcznie, wodróżnieniu od powielanych mechanicznie; wtakim rozumieniu każdy r. jest dziełem niepowtarzalnym oindywidualnych cechach. Najdawniejsze r. to inskrypcje na kamieniu, na tabliczkach reneizm.
Wyraz Rodzina Językowa:
Co znaczy wspólne pochodzenie, podobne formy gramat. izasób leksykalny. Pośród jęz. europ. (o praindoeurop. korzeniach) wyróżniamy rodziny: romańską (francuski, hiszpański, portugalski, włoski, rumuński reneizm.