Czy przydatne?

Co to jest Relatywizm

Co oznacza RELATYWIZM: teoria filoz. zaprzeczająca istnieniu prawdy absolutnej, stanowiąca synonim dogmatyzmu w różnych dziedzinach poznania. R. poznawczy głosi, iż jakiekolwiek prawdy nie mają ostatecznego charakteru, r. moralny podkreśla względność dobra i zła, z kolei r. estetyczny wskazuje na różnorodność i zmienność ocen piękna. Istotę r. określił w starożytności Protagoras z Abdery głosząc, iż "człowiek jest miarą wszechrzeczy", jest to każdy ma prawo uznać swoje przekonania za prawdziwe wobec faktu różnorodności i zmienności otaczającego świata; o wyborze tej czy innej prawdy decyduje jej większa albo mniejsza przydatność

Czym jest relatywizm znaczenie w Słownik pisownia R .

Wyraz Retrospekcja:
Co znaczy użytkowany wpowieści, opierający na przywołaniu zdarzeń zpunktu widzenia bohatera poprzednich od momentu właściwego rozpoczęcia fabuły albo także poprzednich od tych, wktórych on właśnie uczestniczy relatywizm.
Wyraz Rzewuski Wacław:
Co znaczy artysta magnackiej sceny teatralnej wPodhorcach, zdobionej poprzez Ł. Smuglewicza ijego syna Antoniego, na której wystawiał wlatach 60. XVIII w. własne tragedie: Żółkiewski, Władysław pod Warną relatywizm.
Wyraz Ready-Mades:
Co znaczy wykonane przemysłowo, użyte w nowym, artystycznym kontekście, pozbawiającym je racjonalności. Po raz pierwszy użyte poprzez M. Duchampa, który zamiast wykonanego poprzez siebie dzieła umieścił na relatywizm.
Wyraz Renesansowa Sztuka:
Co znaczy europ. istyl wsztuce XV iXVI w. zapoczątkowany irozwinięty we Włoszech, początkowo wSienie iFlorencji, wokresie dojrzałym wWenecji, Bolonii, Rzymie. Właściwością charakterystyczną r.sz. była relatywizm.
Wyraz Równoważnik Zdania:
Co znaczy zawierające czasownika wformie osobowej iw związku ztym nie tworzące oficjalnie zdania, wyrażające jednak ten sam sedno treści, co zdanie, na przykład Spokój!, Która godzina?; wyróżniamy tyle relatywizm.