Czy przydatne?

Co to jest Recitativo

Co oznacza RECITATIVO: obiekt konstruktywny w muzyce, wykorzystywany do prezentacji akcji scenicznej dramatu, wyróżnia się sylabicznym traktowaniem tekstu, nieregularną strukturą rytmiczną, powtarzaniem dźwięków, stosowaniem krótkich form melodycznych; oparte na stylu recytatywnym operowe partie arii pojawiły się na przykład w twórczości Ch. W. Glucka, R. Wagnera. Są chwytem stylistycznym w Małej i Ogromnej Improwizacji III cz. Dziadów

Czym jest recitativo znaczenie w Słownik pisownia R .

Wyraz Rodziewiczówna Maria:
Co znaczy nowelistka. Jej pierwsze opowiadanie Jazon Bobrowski ukazało się w Świcie w1884, anagrodzona na konkursie Świtu powieść Straszny dziadunio (1887) zdobyła spory rozgłos, za idealną powieść R. krytyka recitativo.
Wyraz Rushdie Salman:
Co znaczy angielskiego: pochodzący zIndii, wyżej wymienioneBryt. mieszka od dzieciństwa. Jego pierwszą znaczną powieścią były Dzieci północy (1981), którą napisał wkonwencji sagi rodzinnej, atłem dla fabuły recitativo.
Wyraz Rzeczownik:
Co znaczy obejmuje wyrazy inazwy (osób, konkretnych elementów, zwierząt, zjawisk, pojęć, czynności icech, na przykład dziecko, szkoła, kot, nauczyciel, tablica, wierzba, śnieg, smutek, młodość) odmieniające recitativo.
Wyraz Reformacja:
Co znaczy chrześcijaństwie XVI w., który doprowadził do wyodrębnienia się niezależnych od papiestwa Kościołów protestanckich. Bezpośrednim celem r. była odnowa życia rel., wyraźne stały się jednak dążenia recitativo.
Wyraz Racine Jean Baptiste:
Co znaczy pisarz, jeden z głównych reprezentantów francuskiego klasycyzmu, historiograf Ludwika XIV, członek Akademii Francuskiej. Jego twórczość zaczyna oda Nimfa Sekwany (1660), napisana z okoliczności ślubu recitativo.