Czy przydatne?

Co to jest Przerzutnia

Co oznacza PRZERZUTNIA: figura stylist. polegająca na przeniesieniu części zdania albo wyrazów znaczeniowo powiązanych do kolejnego wersu albo strofy. P. osłabia podział metryczny wzmacniając tok określany składnią, wiadomością albo znaczeniem wypowiedzenia. W lit. pol. po raz pierwszy zastosował p. w literaturze J. Kochanowski, na przykład w pieśni Do gór i lasów: "Wysokie góry i odziane lasy! Jako rad na was patrzę, a swe czasy Młodsze wspominam, które tu zostały"
Wyraz Pleonazm:
Co znaczy zwrot składające się zwyrazów oidentycznym albo podobnym znaczeniu, powtarzające sedno tej samej treści, na przykład cofać się do tyłu, masło maślane, poprawić się na lepsze, ciemny mrok. Inna nazwa przerzutnia co znaczy.
Wyraz Proteusz:
Co znaczy Tetydy, bóstwo morskie mieszkające na wyspie Faros, pasterz fok Posejdona. Miał dar wieszczenia i umiejętność przybierania różnych postaci, w celu uzyskania przepowiedni na przyszłość należało przerzutnia krzyżówka.
Wyraz Puławy:
Co znaczy parkowy nazywany Nową Arkadią. Rezydencję wybudował w latach 1676-79 S.H. Lubomirski wg projektu Tylmana z Gameren. Pałac został w dalszym ciągu przebudowany poprzez miejscowego architekta Ch.P przerzutnia co to jest.
Wyraz Paladyn:
Co znaczy obrońca średniowiecznego księcia. Nazwa odnosząca się do rycerzy towarzyszących Karolowi Wielkiemu, których gesty utrwalone zostały wpoematach epickich, takich jak Pieśń oRolandzie czy Orland szalony przerzutnia słownik.
Wyraz Proces Historyczno-Literacki:
Co znaczy którym podlegają poezja, kultura, język odpowiednio z dynamiką przemian hist. i kulturowych; sposób odbioru dzieł lit. poprzez czytelników w zależności od przemian historycznych, ewolucja przerzutnia czym jest.

Czym jest przerzutnia znaczenie w Słownik pisownia P .

  • Dodano:
  • Autor: