Czy przydatne?

Co to jest Przerzutnia

Co oznacza PRZERZUTNIA: figura stylist. polegająca na przeniesieniu części zdania albo wyrazów znaczeniowo powiązanych do kolejnego wersu albo strofy. P. osłabia podział metryczny wzmacniając tok określany składnią, wiadomością albo znaczeniem wypowiedzenia. W lit. pol. po raz pierwszy zastosował p. w literaturze J. Kochanowski, na przykład w pieśni Do gór i lasów: "Wysokie góry i odziane lasy! Jako rad na was patrzę, a swe czasy Młodsze wspominam, które tu zostały"
Wyraz Prolog:
Co znaczy utworu; w dramacie antycznym pierwsza część wykorzystywana prezentacji postaci, czasem wyjaśnianiu zdarzeń przedakcji, pierwotnie był monologiem, potem dialogiem, a nawet narracją; w utworze epickim przerzutnia co to jest.
Wyraz Paradoks:
Co znaczy zaskakujące, myśl oryginalna, sprzeczna zogólnie panującym poglądem, zawierająca nieoczekiwaną prawdę filozoficzną, moralną, psychologiczną. Paradoksem jest oksymoron, może być także błyskotliwy przerzutnia definicja.
Wyraz Poezja Prowansalska:
Co znaczy płd. Francji, słonecznej Prowansji (XI w.), mająca cechy wykształconej formy artystycznej, kunsztowne strofy o skomplikowanej rytmice. Układali w jęz. prowansalskim trubadurzy, na przykład bona przerzutnia co znaczy.
Wyraz Pynchon Thomas:
Co znaczy z czołowych artystów postmodernizmu. Jego proza jest eksperymentalną mieszanką realizmu i fantastyki, wiele w niej mistyfikacji lit. i parodii. Zamierzeniem autora jest odtworzenie chaosu i absurdu przerzutnia słownik.
Wyraz Portret W Malarstwie:
Co znaczy osoby albo ekipy osób z uwzględnieniem charakterystycznych cech wyglądu i wyrazu psychicznego. Przeważnie przedstawia głowę (na przykład miniatura), popiersie, ujęcie półpostaci (do pasa), może być przerzutnia znaczenie.

Czym jest przerzutnia znaczenie w Słownik pisownia P .

  • Dodano:
  • Autor: