Czy przydatne?

Co to jest Proteusz

Co oznacza PROTEUSZ: syn Okeanosa i Tetydy, bóstwo morskie mieszkające na wyspie Faros, pasterz fok Posejdona. Miał dar wieszczenia i umiejętność przybierania różnych postaci, w celu uzyskania przepowiedni na przyszłość należało pochwycić go w okresie snu i trzymać tak długo, aż powróci do własnej postaci. Tak musiał postąpić Menelaus, który wracając spod Troi prosił P. o wróżbę, a ten nim udzielił odpowiedzi, przemieniał się kolejno w lwa, węża, panterę, dzika, drzewo i wodę; przenośnie: człowiek o zmiennych poglądach albo uczuciach

Czym jest Proteusz znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Pleonazm:
Co znaczy zwrot składające się zwyrazów oidentycznym albo podobnym znaczeniu, powtarzające sedno tej samej treści, na przykład cofać się do tyłu, masło maślane, poprawić się na lepsze, ciemny mrok. Inna nazwa proteusz.
Wyraz Polichromia:
Co znaczy wielobarwne) malowidło dekoracyjne, zdobiące przedmioty architektoniczne, wnętrza (na przykład sklepienie, ściany), fasady budowli; 2) kolorowe farby pokrywające rzeźby drewniane, kamienne, towary z proteusz.
Wyraz Powieść Kryminalna:
Co znaczy popularnej, ukształtowana w XIX w., której dominantę kompozycyjną stanowi fabuła powiązana ze zbrodnią, jej dokonywaniem i wyjaśnianiem przyczyn i ujawnianiem osoby sprawcy; bohaterami są przeważnie proteusz.
Wyraz Platonizm:
Co znaczy Platona, który przyjmuje intuicję intelektualną jako schemat doskonałego poznania, istnienie bytu wiecznego iniezmiennego, świata idei poznawalnych dzięki rozumu, pośród których najwyższą jest idea proteusz.
Wyraz Pegaz:
Co znaczy koń, który wydostał się złona Meduzy, gdy Perseusz obciął jej głowę; ujarzmiony poprzez Bellerofonta, któremu ułatwił walkę zChimerą iAmazonkami. P. był błyskawicą ipiorunem Zeusa, uderzeniem kopyt proteusz.