Czy przydatne?

Co to jest Premiera

Co oznacza PREMIERA: pierwsze publiczne przedstawienie utworu scenicznego (sztuki teatralnej, filmu) w nowej inscenizacji i reżyserii w danym teatrze. Może być p. światowa, p. w danym państwie albo mieście; video - pierwszy seans (na przykład w danym mieście); prapremiera - pierwsze na świecie (w ogóle) wystawienie utworu scenicznego, sztuki do chwili obecnej nie realizowanej

Czym jest premiera znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Przegłos Polski:
Co znaczy fonetyczny opierający na przekształceniu się samogłosek przednich w tylne w ustalonych uwarunkowaniach i czasie (IX-XI w.), spowodował przejście prasłowiańskiej samogłoski ě (tak zwany jat premiera.
Wyraz Pollock Jackson:
Co znaczy jeden z artystów action painting. Wynalazca sposoby drippingu, polegającej na wychlapywaniu farby prosto na rozpięte na ścianie albo leżące na podłodze płótno; do malowania używał kijów, noży, kielni premiera.
Wyraz Puryzm Językowy:
Co znaczy nadgorliwości w zatroskaniu o czystość języka, przesadna, rygorystyczna dbałość o kulturę jęz. rodzimego, stąd obecność zjawisk jęz. typu: zwis męski - krawat, deszczochron - parasol, gospodarz domu premiera.
Wyraz Poezja Komputerowa:
Co znaczy współczesnej literaturze eksperymentalnej, obejmująca teksty produkowane w sposób sztuczny poprzez adekwatnie zaprogramowany komputer. Na wejściu procesu twórczego znajduje się tu pewien zasób słów i premiera.
Wyraz Prus Bolesław, Właśc. Aleksander Głowacki:
Co znaczy Debiutował w 1864 jako korespondent w Kurierze Niedzielnym i humoreskami w Kurierze Świątecznym (1866). Od 1872 pod pseudonimem Bolesław Prus publikował Listy ze starego obozu w Opiekunie Domowym premiera.