Czy przydatne?

Co to jest Biograficzna Powieść

Co oznacza POWIEŚĆ BIOGRAFICZNA: biografia ujęta w formę powieściową daje autorowi sporą swobodę w doborze faktów z życia twórcy, naukowca, postaci hist., operuje fikcją lit. w taki sposób, by wzbudzić u czytelnika zainteresowanie bohaterem, na przykład Goya L. Feuchtwangera, Maria Stuart S. Zweiga, Chopin J. Iwaszkiewicza, Panny Szymanowskie B. Sudolskiego

Czym jest powieść biograficzna znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Polkowski Jan:
Co znaczy stanu wojennego, działacz krakowskiego studenckiego Komitetu Solidarności (SKS), Krakowskiej Oficyny Studenckiej (KOS); w l. 1980-81 współzał. niezależnego Wydawnictwa ABC; debiutował w Zapisie (1978 powieść biograficzna.
Wyraz Pop-Art:
Co znaczy ukształtowany najpierw lat 60. XX w. w Stanach Zjednoczonych, który wyraźnie zamanifestował odrębność sztuki po drugiej stronie oceanu, a już w połowie lat 60. zaistniał w Europie. Za inspiratorów p powieść biograficzna.
Wyraz Pandemonium:
Co znaczy piekło, sądny dzień, absolutny chaos. WRaju utraconym J. Miltona stolica piekła, miejsce przebywania demonów powieść biograficzna.
Wyraz Picabia Francis:
Co znaczy jeden zgłównych artystów dadaizmu. W1915 wNowym Jorku z M. Duchampem założył dadaistyczne pismo 291 , które kontynuował wEuropie pismem 391 . Uczestniczył wakcjach dadaistycznych wZurychu iParyżu powieść biograficzna.
Wyraz Poezja Tyrtejska:
Co znaczy patriotycznej, żywotny w pol. romantyzmie; nazwany tak od Tyrteusza (Tyrtajosa), gr. poety (VII w. przed naszą erą), autora elegii wzywających Spartan w okresie II wojny messeńskiej do nieustępliwej powieść biograficzna.