Czy przydatne?

Co to jest Polonizm

Co oznacza POLONIZM: termin analogiczny do innych, jak bohemizm, germanizm, latynizm; jego sedno wyraża się w zastosowaniu wyrazu zwrotu albo konstrukcji składniowej zapożyczonej z języka pol. do innego języka, aktualny szczególnie w ekipie języków wschodniosłowiańskich: ukraińskim, na przykład otrymaty (dostały), skrynka (skrzynka), cikawyj (ciekawy), białoruskim, czeskim, na przykład dostupny (popularny), selanka (sielanka)

Czym jest polonizm znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Postimpresjonizm:
Co znaczy artystycznych w sztuce (szczególnie franc.) pomiędzy 1883-86 a 1905, charakteryzujący się nowymi poszukiwaniami malarzy impresjonistów, odwrotem od impresjonizmu, na przykład P. Cezanne wzmocnił polonizm.
Wyraz Potocki Jan:
Co znaczy podróżnik, poliglota, erudyta (uprawiał sporo dziedzin - od astronomii i archeologii do językoznawstwa); odbył pierwszą w Polsce podróż balonem. W trakcie Sejmu Czteroletniego założył drukarnię polonizm.
Wyraz Powieść Fantastyczna:
Co znaczy gdzie świat przedstawiony odbiega od realnej rzeczywistości, wykorzystuje wątki nadnaturalne pełne fantastyki, cudowności, baśniowości, folkloru, na przykład Baśnie tysiąca i jednej nocy, Podróże polonizm.
Wyraz Poemat Epicki:
Co znaczy utwór wierszowany ofabule skupionej na kluczowym wątku zdarzeniowym, pozbawionej wtrętów epizodycznych, na przykład Grażyna A. Mickiewicza. Zobacz także epos polonizm.
Wyraz Pawlikowska-Jasnorzewska Maria, 1o V. Bzowska:
Co znaczy dramatopisarka, córka W. Kossaka, wnuczka J. Kossaka, siostra pisarki M.Samozwaniec. Wmiędzywojniu związana zkręgiem pisarzy Skamandra. Debiutowała tomem poetyckim Niebieskie migdały (1922), pośród polonizm.