Czy przydatne?

Co to jest Polonika

Co oznacza POLONIKA: dokumenty, rękopisy, druki pisane w jęz. pol. albo dotyczące Polski; najcenniejszym pośród p. wł. jest bezsprzecznie dział Polonia w XXVII tomie pomnikowej Encyclopedia Italiana (1935); inne p. odnajdujemy w wielu muzeach świata, na przykład Muzeum Polskie w Raperswilu w Szwajcarii, Biblioteka Polska w Paryżu, Instytut Historyczny im. Gen. Andersa i Biblioteka Polska w Londynie (od 1945), Ossolineum we Wrocławiu, Fundacja Kościuszkowska w Nowym Jorku (USA) od 1925, Muzeum Teatralne w Warszawie przy Teatrze Ogromnym, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej w Wejherowie, Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie

Czym jest polonika znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Paganini Nicolo:
Co znaczy ikompozytor. Dzięki uporowi ojca został wirtuozem skrzypiec igitary oniezwykłej technice gry. Poprzez współczesnych uznawany był za nawiedzonego diabła . Jako kompozytor wykorzystał wswych utworach polonika.
Wyraz Powieść Rzeka:
Co znaczy wielowątkowa powieść o rozlewnej narracji, opowiadająca dzieje rodziny (p. saga) poprzez kilka pokoleń, fabuła rozgrywa się na szerokim tle społeczno-obyczajowym. Klasyczne p. rz.: Saga rodu polonika.
Wyraz Powtórzenie:
Co znaczy występujący w prozie użytkowej, literackiej i literaturze, opierający na dwukrotnym albo wielokrotnym zastosowaniu tego samego elementu językowego (wyrazu, zespołu wyrazów, wersów albo zwrotek) celem polonika.
Wyraz Personalizm:
Co znaczy który fundamentalne znaczenie przypisuje osobie, ukształtowany pod koniec XIX w.; termin p. pojawił się wdziele franc. filozofa Ch. Renouviera Le Personnalisme (1903), wktórym autor pisał we wstępie polonika.
Wyraz Protagoras Z Abdery:
Co znaczy najwybitniejszych sofistów, przyjaciel ateńskiego męża stanu Peryklesa, nauczyciel Eurypidesa. Autor dzieła filoz. O prawdzie i bycie, gdzie rozważał względność prawdy dowodząc, iż każdy człowiek ma polonika.