Czy przydatne?

Co to jest Jackson Pollock

Co oznacza POLLOCK JACKSON: rysownik amer., jeden z artystów action painting. Wynalazca sposoby drippingu, polegającej na wychlapywaniu farby prosto na rozpięte na ścianie albo leżące na podłodze płótno; do malowania używał kijów, noży, kielni, farby zmieszanej z piaskiem i zmielonym szkłem. Wg świadomie kierowanego instynktu i ściśle kontrolowanego przypadku tworzył ogromne płaszczyzny obrazów pokrytych osobistym pismem smugami i plamami farby. Jego sztuka dała start rozmaitym poszukiwaniom w sztuce współcz

Czym jest Pollock Jackson znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Powieść Autobiograficzna:
Co znaczy której fabuła oparta jest na autentycznych wydarzeniach z życia bohatera, wzbogacona elementami fikcji lit., wydarzeniami, sytuacjami wykreowanymi poprzez wyobraźnię autora, pełniącego zwykle funkcję pollock jackson.
Wyraz Perrault Charles:
Co znaczy baśni; rozwinął tezę owyższości lit. franc. nad lit. antyczną, propagował konieczność pisania wjęz. narodowym. Słynny wlit. światowej w pierwszej kolejności jako autor zbioru baśni ipowiastek dla pollock jackson.
Wyraz Puławy:
Co znaczy parkowy nazywany Nową Arkadią. Rezydencję wybudował w latach 1676-79 S.H. Lubomirski wg projektu Tylmana z Gameren. Pałac został w dalszym ciągu przebudowany poprzez miejscowego architekta Ch.P pollock jackson.
Wyraz Personalizm:
Co znaczy który fundamentalne znaczenie przypisuje osobie, ukształtowany pod koniec XIX w.; termin p. pojawił się wdziele franc. filozofa Ch. Renouviera Le Personnalisme (1903), wktórym autor pisał we wstępie pollock jackson.
Wyraz Polska Bibliografia Literacka:
Co znaczy ukazujące się od 1954 r., którego poszczególne roczniki zawierają pełną bibliografię twórczości lit., edukacji o poezji i krytyki lit. i teatralnej w danym roku. Od 1966 rejestr obejmuje druki dla pollock jackson.