Czy przydatne?

Co to jest Ulotna Poezja

Co oznacza POEZJA ULOTNA: utwory poetyckie popularyzowane w obiegu nieoficjalnym, regularnie anonimowo, w formie ulotek, druczków, pisemek, będące reakcją na aktualne wydarzenia polit. w państwie (na przykład Z. Herberta Bezradność, 1996, o podejrzeniu osoby publicznej o działanie na rzecz obcego mocarstwa), dla celów doraźnych, pozaliterackich. P.u. pełni funkcję komentującą, oceniającą zdarzenia i osoby; w lit. pol. pojawiła się w trakcie obrad Sejmu Czteroletniego (XVIII w.); w trakcie stanu wojennego (lata 80. XX w.) ukazywała się w drugim obiegu

Czym jest poezja ulotna znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Picasso Pablo, Właśc. P. Ruiz Blasco P.:
Co znaczy grafik hiszp., jeden znajwybitniejszych twórców XX w., którego twórczość znacznie wpłynęła na przeobrażenia sztuki współcz. P. miał wybitny warsztat iumiejętności techniczne dotyczące rysunku poezja ulotna.
Wyraz Pole Semantyczne:
Co znaczy przedmiotów mechanizmu leksykalnego, których znaczenia mogą występować w podobnych kontekstach, na przykład środek lokomocji w tych zdaniach, jak: Jadę pociągiem, samochodem, autobusem, tramwajem poezja ulotna.
Wyraz Pinakoteka:
Co znaczy prywatnych ipublicznych obrazów, początkowo wotywnych, przechowywanych igromadzonych wstarożytności od V w. przed naszą erą na Akropolu wAtenach, potem także winnych miastach; 2) współcześnie muzeum poezja ulotna.
Wyraz Powieść Science Fiction:
Co znaczy fantastycznonaukowa, proza fabularna, gdzie świat przedstawiony umieszczony jest w okresie przyszłym, w bliżej nieokreślonej przestrzeni, w uwarunkowaniach niepodobnych do naszych warunków życia poezja ulotna.
Wyraz Proces Twórczy:
Co znaczy twórcza wspólna dla doświadczenia nauk., artystycznego, technicznego, łącząca wiedzę, osobiste doświadczenie z intuicją i z możliwościami realizacji. P.t. może być nieuświadomiony poprzez osobę poezja ulotna.