Czy przydatne?

Co to jest Penelopa

Co oznacza PENELOPA: żona Odyseusza, matka Telemacha, wzór wierności małżeńskiej. Czekała na powrót męża, który 10 lat walczył zTrojańczykami, akolejne 10 powracał do rodzinnej Itaki, wierzyła, iż ujrzy go znowu przy sobie. Zwodziła ubiegających się ojej rękę zalotników dzięki podstępu: przyrzekła wybrać jednego znich, gdy tylko ukończy szatę dla swego teścia, odwlekała postanowienie prując nocą to, co utkała wdzień. Zmuszona do ostatecznej decyzji zgodziła się poślubić tego, kto napnie łuk Odyseusza, zwycięzcą okazał się sam Odys wprzebraniu żebraka

Czym jest Penelopa znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Parabaza:
Co znaczy staroattyckiej skierowana wprost do publiczności wypowiedź, na którą składało się wystąpienie przewodzącego chórowi koryfeusza ipieśni chóru. Treść p. nie dotyczyła tematyki przedstawienia penelopa.
Wyraz Przysłówek:
Co znaczy mowy, pełniąca w zdaniu funkcję okolicznika, odpowiadająca na pytanie: jak?, gdzie?, kiedy?, skąd?, którędy?, dopóki?, po co?. Z racji na pochodzenie wyróżniamy p. odliczebnikowe z przyrostkami -o penelopa.
Wyraz Petrarca Francesco:
Co znaczy renesansowy pisarz, znany iceniony pośród ówczesnych czytelników w pierwszej kolejności jako autor różnorodnych dzieł z łaciny, przyjaciel G. Boccaccia. Głównym dziełem napisanym wjęz. ojczystym jest penelopa.
Wyraz Pasternak Boris:
Co znaczy iprozaik, tłumacz, laureat Nagrody Nobla (1958), której przyznanie spotkało się zpowszechnym aplauzem wkręgach lit., lecz dotkliwie skomplikowało itak niełatwą sytuację autora wtotalitarnym kraju penelopa.
Wyraz Protestantyzm:
Co znaczy odłamów chrześcijaństwa, obejmujący wyznania i ugrupowania rel. powstałe bezpośrednio lub pośrednio z reformacji. Termin p. pochodzi od protestu złożonego poprzez luteran na sejmie Rzeszy w Spirze penelopa.