Czy przydatne?

Co to jest Paszkwil

Co oznacza PASZKWIL: odmiana satyry, utwór wymierzony przeciw konkretnej osobie, ośmieszający złośliwie, regularnie oszczerczo, publikowany zazwyczaj anonimowo albo pod pseudonimem, może także mieć formę artykułu publicystycznego albo szkicu. Nazwa pochodzi od nazwiska rzymskiego szewca Pasquino, który na pocz. XVI w. zasłynął zszyderczych utworów zwróconych przeciw znanym osobom. WPolsce tym gatunkiem posługiwano się w2. poł. XVIII w., adomniemanym autorem wielu p. był F. Zabłocki. Zobacz także pamflet

Czym jest paszkwil znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Poezja:
Co znaczy wyróżniająca się swoistymi cechami, pośród których w najwyższym stopniu oczywista jest organizacja tekstu, właściwa mowie wiązanej, synonimem tak rozumianej literaturze jest wiersz; 2) etymologicznie paszkwil.
Wyraz Protagonista:
Co znaczy starożytnym pierwszy aktor, wykonawca głównej roli w tragedii, prowadził dialog z chórem, a wspólnie z wprowadzeniem następnych aktorów z drugim i trzecim. Drugiego aktora zwano deuteragonistą (gr paszkwil.
Wyraz Poezja Pokolenia "BruLionu":
Co znaczy ur. po 1960 r., debiutujących w nowej sytuacji polit. (po 1989), rozczarowanych oficjalnym obiegiem poetyckim; ugrupowanie niezależnych indywidualistów: M. Świetlickiego, K. Koehlera, M. Barana, J paszkwil.
Wyraz Powieść W Odcinkach:
Co znaczy publikowanej w następnych numerach gazet codziennych, z czasem tygodników i miesięczników, o różnej częstotliwości ukazywania się; pojawiła się w lit. europ. w 30. latach XIX w. w Anglii i we Francji paszkwil.
Wyraz Poezja Wizualna:
Co znaczy piktogram - wizualny zapis pisma. Pierwsze teksty-obrazy pochodzą z około 325 r. przed naszą erą - ich autorem był Simiasz z Rodos (Jajko, Topór, Skrzydła). Z IV w. przed naszą erą pochodzą wizualne paszkwil.