Czy przydatne?

Co to jest Nicolo Paganini

Co oznacza PAGANINI NICOLO: wł. skrzypek ikompozytor. Dzięki uporowi ojca został wirtuozem skrzypiec igitary oniezwykłej technice gry. Poprzez współczesnych uznawany był za "nawiedzonego diabła". Jako kompozytor wykorzystał wswych utworach niespotykane do chwili obecnej wmuzyce skrzypcowej kolekcja dźwięków (dwudźwięki iakordy, grę smyczkiem, pizzicato), stanowiące do dzisiaj przedmioty gry możliwe do wykonania tylko poprzez b. dobrze opracowanych technicznie skrzypków. P. skomponował 24 kaprysy skrzypcowe, liczne koncerty skrzypcowe (na przykład znany ztranskrypcji fortepianowej Campanella) i wariacje na tematy operowe. Jego kaprysy były motywem wariacji na przykład Brahmsa, Rachmaninowa, Lutosławskiego

Czym jest Paganini Nicolo znaczenie w Słownik pisownia P .

Wyraz Premiera:
Co znaczy przedstawienie utworu scenicznego (sztuki teatralnej, filmu) w nowej inscenizacji i reżyserii w danym teatrze. Może być p. światowa, p. w danym państwie albo mieście; video - pierwszy seans (na paganini nicolo.
Wyraz Pruszyński Ksawery:
Co znaczy dziennikarz, korespondent w trakcie wojny domowej w Hiszpanii. Debiutował jako dziennikarz w 1928 na łamach tygodnika Czas , znany z krytycznego relacji do rzeczywistości. Przed wojną ukazały się paganini nicolo.
Wyraz Podanie:
Co znaczy obecna wtradycji ustnej albo pisanej, tematycznie związana zlegendarnymi (historycznymi) zdarzeniami (wojny, epidemie), wierzeniami (diabeł Boruta, skarbnik, czarownica, zbójnik Ondraszek), tematami paganini nicolo.
Wyraz Poe Edgar Allan:
Co znaczy nowelista, krytyk iteoretyk lit., artysta prozy detektywistycznej. Debiutował w1827 jako pisarz, w dalszym ciągu wydał nowelę Opowieść Artura Gordona Pyma zNantucket (1838) ifantastyczno-sensacyjne paganini nicolo.
Wyraz Powieść Z Kluczem:
Co znaczy gdzie są opisywane rzeczywiste wydarzenia i osoby pod zmienionymi nazwiskami i nazwami, na przykład w powieściach J. Kadena-Bandrowskiego Generał Barcz (walka o władzę generalicji i części paganini nicolo.