Czy przydatne?

Co to jest Graffiti

Co oznacza GRAFFITI: tekst wizualny, pozwalający na jednoczesną percepcję słowa iobrazu:
1) napisy wydrapane, rysowane na naczyniach kamiennych imurach znane wstarożytności iczasach wczesnochrześc.; 2) utwory spontanicznej inwencji plastycznej na murach, budynkach, pojazdach, i tym podobne, charakterystyczne na przykład dla plastycznych działań alternatywnych; 3) sgraffito, sgraffiato - techn. dekoracyjna polegająca na częściowym wydrapywaniu barwnych tynków, glazur wcelu tworzenia kolorowych kompozycji dekoracyjnych
Wyraz Groteska:
Co znaczy estetyczna, stylistyczna, gatunkowa wlit. XX w.; termin g. pojawił się najwcześniej wlit. włoskiej XV w. wfunkcji satyry polit., obyczajowej ikarykatury; kanon estetyki g. wsztuce opracował G. Vasari graffiti co to jest.
Wyraz Geneza Literacka:
Co znaczy które miały wpływ na postęp lit. pośrodku wieków (również na stworzenie konkretnego utworu lit.); na przykład determinanty historyczne - klęska stworzenia styczniowego (1863), polityczne - I wojna graffiti definicja.
Wyraz Gierymski Maksymilian:
Co znaczy zmarły brat Aleksandra, uczeń między innymi J. Kossaka. Jako chłopiec brał udział w stworzeniu 1863 r. Tworzył raptem 7 lat, przebywał w Monachium, związany z ekipą Brandta. Malował sceny oparte na graffiti co znaczy.
Wyraz Golgota Wschodu:
Co znaczy wspomnienia, dzienniki, opowiadania tych bądź o tych, którzy przeżyli martyrologię w łagrach sowieckich (od 1940): Katyń, Starobielsk, Miednoje, Kołyma, Workuta, Wyspy Sołowieckie, Kazachstan graffiti słownik.
Wyraz Godot:
Co znaczy tytułowy sztuki S. Becketta Czekając na Godota, którego nadaremnie oczekują Gogo i Didi. Jest symbolem absurdu ludzkiego życia i niekiedy płonnych nadziei. Czekać na Godota znaczy oczekiwać kogoś graffiti znaczenie.

Czym jest graffiti znaczenie w Słownik pisownia G .

  • Dodano:
  • Autor: