Czy przydatne?

Co to jest Pola Gojawiczyńska

Co oznacza GOJAWICZYŃSKA POLA: poetka i publicystka. Próbą debiutu była nowela Dwa fragmenty (1915) zaznaczona na konkursie "Echa Pragi", jednak właściwym lit. debiutem jest zestaw nowel Powszedni dzień (1933) i powieść Ziemia Elżbiety (1934). G. przedstawia przeważnie wynikające z własnych obserwacji i przeżyć troski i tragedie zwykłego człowieka. Uznanie i popularność przyniosła G. dylogia Dziewczęta z Nowolipek (1935) i Rajska jabłoń (1937). Następne pozycje to powieść Słupy ognia (1938), opowiadania Dwoje ludzi (1938) i powieść dla młodzieży Dom na skarpie (1938-39). W trakcie wojny poprzez pół roku (1943) była więziona na Pawiaku, a własne obserwacje utrwaliła w opublikowanej już po wojnie Kracie (1945). Wydała także powieść-reportaż Stolica (1946) i felietony, szkice i drobne utwory prozatorskie
Wyraz Górski Konrad:
Co znaczy lit., edytor iteoretyk tekstologii. Studiował prawo na uniwersytecie wDorpacie (1913-21), filologię polską na UW, slawistykę wPradze; był nauczycielem gimnazjalnym wPradze, habilitował się na UW gojawiczyńska pola co znaczy.
Wyraz Glinka Michaił:
Co znaczy Zapoczątkował styl narod. w muzyce ros. i jest uznawany za ojca opery ros. Komponował pod wpływem przeżyć w okresie podróży po Europie, np Symfonia B-dur, Sekstet fortepianowy E-dur (Włochy), opery gojawiczyńska pola krzyżówka.
Wyraz Gorecki Antoni, Pseud. Litwin:
Co znaczy legionowy, uczestnik kampanii Napoleona 1812, stworzenia listopadowego, emigrant. Utwory G. to między innymi Krakowiaki ofiarowane Polkom (1816), Zdobycie poprzez wojsko polskie w Hiszpanii wąwozu gojawiczyńska pola co to jest.
Wyraz George Stefan:
Co znaczy tłumacz, przedstawiciel symbolizmu, głosił sakralny charakter twórcy i jego dzieła, wyznawca hasła sztuka dla sztuki . Jego literatura, nasycona symbolizmem i melancholią (na przykład Rok duszy, 1897 gojawiczyńska pola słownik.
Wyraz Gag:
Co znaczy dowcip satyryczny, komiczny, żartobliwy sukces na przykład w filmach komediowych ( burleska gojawiczyńska pola czym jest.

Czym jest Gojawiczyńska Pola znaczenie w Słownik pisownia G .

  • Dodano:
  • Autor: