Czy przydatne?

Co to jest Germanizm

Co oznacza GERMANIZM: słowo, zwrot, konstrukcja składn. zapożyczona z jęz. niem.; rozróżniamy g. leks., na przykład majster, cegła, handel, czynsz, szpalta; frazeol., na przykład Jak panu idzie?; składn., na przykład szukam za butami

Czym jest germanizm znaczenie w Słownik pisownia G .

Wyraz Gutenberg Johann, Właśc. J. Gens- Fleisch Zum G.:
Co znaczy mincerz wMoguncji, Strasburgu; zajmował się odbijaniem drzeworytów (obrazki, kalendarze). Wynalazł urządzenie do odlewania zmetalu pojedynczych czcionek, które można było zestawiać wkolumny iodbijać germanizm.
Wyraz Górski Konrad:
Co znaczy lit., edytor iteoretyk tekstologii. Studiował prawo na uniwersytecie wDorpacie (1913-21), filologię polską na UW, slawistykę wPradze; był nauczycielem gimnazjalnym wPradze, habilitował się na UW germanizm.
Wyraz Grafika Komputerowa:
Co znaczy złożony zpunktów (tak zwany pixels), powstały przy wykorzystaniu komputera; stwarza efekty wizualne niemożliwe do uzyskania innymi technikami, regularnie trójwymiarowe, wielowarstwowe; metoda dająca germanizm.
Wyraz Gaudeamus Igitur:
Co znaczy łaciny (hymn pokutny z 1267) śpiewana na uniwersytetach europ. (również współcz.) w trakcie inauguracji, nadawania tytułów nauk.; autorem jest wędrowny pisarz C.W. Kinderleben, melodię ułożył J. G germanizm.
Wyraz Goya Y Lucientes Francisco Jose:
Co znaczy hiszp., jeden z najwybitniejszych i ponadczasowych twórców europ. Był malarzem na dworze hiszp. zarówno za Karola IV, jak Józefa Bonapartego i Ferdynanda VII. Początkowo malował freski (na przykład germanizm.