Czy przydatne?

Co to jest Teatr Futurystyczny

Co oznacza FUTURYSTYCZNY TEATR: teatr złączający poezję z plastyką, stworzony poprzez artystów futuryzmu w pierwszej kolejności w manifestach F.T. Marinettiego (Teatr Music-Hallu, Teatr futurystyczny syntetyczny, Teatr Zaskoczenia), E. Prampoliniego (Scenografia futurystyczna), F. Azariego (Futurystyczny teatr powietrzny), P. Masata (Teatr wirujący), w Polsce T. Czyżewskiego i B. Jasieńskiego, autora Słowa o Jakubie Szeli i Balu manekinów, wsparty teorią teatru proletariackiego W. Wandurskiego (autora zgonu na gruszy)

Czym jest futurystyczny teatr znaczenie w Słownik pisownia F .

Wyraz Francuska Awangarda Filmowa:
Co znaczy sztuki filmowej w latach 1910-30 nastawione na eksperymentowanie, odrzucenie tradycjonalizmu, niekomercyjność i antyprofesjonalizm. F.a.f. była pewnego rodzaju laboratorium kina , obiektem jej futurystyczny teatr.
Wyraz Fowizm:
Co znaczy malarstwie franc., powstały najpierw XX w., ze szczególną aktywnością w latach 1904-07; fowiści rezygnowali z realistycznych przedstawień, stosowali syntetyczny rysunek na granicy deformacji, barwy futurystyczny teatr.
Wyraz Freud Sigmund:
Co znaczy neurolog, artysta psychoanalizy. Zarys teorii podświadomości i fundamentalnych kategorii psychoanalizy (między innymi cenzury wewnętrznej, pracy snu) przedstawił w dziele Wyjaśnienie marzeń sennych futurystyczny teatr.
Wyraz Fleszarowa-Muskat Stanisława:
Co znaczy pisarka, autorka dramatów i słuchowisk radiowych. Debiutowała poematem hist. Sen o morskiej potędze (1948); czasu okupacji dotyczą jej wspomnienia Pozwólcie nam krzyczeć (1957); życie mieszkańców futurystyczny teatr.
Wyraz Franciszek Florentczyk:
Co znaczy rzeźbiarz, jeden z pierwszych twórców przybyłych do Polski na stałe. Pośród wielu jego dzieł odznacza się realizacja projektu dziedzińca wawelskiego z trzema kondygnacjami krużganków. Monumentalna futurystyczny teatr.