Czy przydatne?

Co to jest Fonetyka

Co oznacza FONETYKA: odmiennie głosownia; dział edukacji o jęz., który zajmuje się badaniem dźwięków mowy ludzkiej - głosek, akcentu i tonacji; wymową, artykulacją głosek, zasobem i systemem głosek w jęz. F. dzieli się na opisową, historyczną, funkcjonalną, eksperymentalną

Czym jest fonetyka znaczenie w Słownik pisownia F .

Wyraz Filozofia Genezyjska:
Co znaczy zakładająca duchową istotę wszelkiego istnienia, wg której materia stanowi jedynie formę ducha, ustalona poprzez J. Słowackiego w utworze mistycznym Genesis z Ducha. Postęp wszechrzeczy, zdaniem fonetyka.
Wyraz Fantasy:
Co znaczy odmiana współcz. lit. fantastyczno-nauk. F. wywodzi się z baśni, mitologii, legend, poematów rycerskich, powieści przygodowej, awanturniczej. Dominują strukturalne i genetyczne związki z baśnią fonetyka.
Wyraz Filozofia Dialogiczna:
Co znaczy który rozwinął się w trakcie I wojny światowej i w l. 20. i 30. XX w., zyskując współcz. coraz większe znaczenie w filozofii, pedagogice, poezji, socjologii i w innych naukach. Inspiracje do jej fonetyka.
Wyraz Fellini Federico:
Co znaczy o niepowtarzalnym autorskim stylu. Światową sławę przyniósł mu trzeci video: La Strada (nagrodzony Złotym Lwem w Wenecji i Oscarem w 1954). Do znakomitych filmów F. należą Noce Cabirii (1957 Oscar fonetyka.
Wyraz Fowizm:
Co znaczy malarstwie franc., powstały najpierw XX w., ze szczególną aktywnością w latach 1904-07; fowiści rezygnowali z realistycznych przedstawień, stosowali syntetyczny rysunek na granicy deformacji, barwy fonetyka.