Czy przydatne?

Co to jest Felieton

Co oznacza FELIETON: powstała w XVIII w. swobodna forma wypowiedzi lit.-dziennikarskiej; łączy subiektywne poglądy autora i autentyzm opisywanych wydarzeń; gat. popularyzowany poprzez prasę, radio i TV. Do znakomitych pol. felietonistów należał między innymi B. Prus, autor Kronik tygodniowych; w XX w. A. Słonimski, T. Boy-Żeleński, S. Kisielewski, J. Waldorff
Wyraz Fidiasz:
Co znaczy rzeźbiarz starożytnej Grecji, doradca artystyczny i przyjaciel Peryklesa. Artysta monumentalnych posągów gr. bogów; kierował przebudową świątyń na ateńskim Akropolu, był autorem jednego z 7 cudów felieton co znaczy.
Wyraz Fowizm:
Co znaczy malarstwie franc., powstały najpierw XX w., ze szczególną aktywnością w latach 1904-07; fowiści rezygnowali z realistycznych przedstawień, stosowali syntetyczny rysunek na granicy deformacji, barwy felieton krzyżówka.
Wyraz Fantastyka:
Co znaczy świat przedstawiony odbiega od obowiązujących norm i mierników realnej rzeczywistości; neguje ustalony porządek i związki przyczynowo-skutkowe na rzecz nadzwyczajnych, nadprzyrodzonych wydarzeń felieton co to jest.
Wyraz Filmowy Realizm Socjalistyczny:
Co znaczy 1950-55, wykonywane po zjeździe filmowców w Wiśle w listopadzie 1949, tworzone wg schematycznych wzorów ukazywały konflikty klasowe, starcia między pozytywnymi i negatywnymi bohaterami; rozgrywały felieton słownik.
Wyraz Falsyfikat:
Co znaczy element naśladujący dzieło artystyczne, pozorujący autentyczność w celu zastosowania (na przykład sprzedaży) jako oryginału. Kopia dzieła nie jest f felieton czym jest.

Czym jest felieton znaczenie w Słownik pisownia F .

  • Dodano:
  • Autor: