Czy przydatne?

Co to jest Fantastyka

Co oznacza FANTASTYKA: gat. lit., gdzie świat przedstawiony odbiega od obowiązujących norm i mierników realnej rzeczywistości; neguje ustalony porządek i związki przyczynowo-skutkowe na rzecz nadzwyczajnych, nadprzyrodzonych wydarzeń związanych z kreowaniem fikcji lit. w dziele. F. korzysta z mitu, baśni, folkloru, wierzeń rel., motywów science fiction; typowe gat.: fantastyka baśniowa, naukowa, powieść grozy, dramat fantastyczny, również lit. obiegu popularnego

Czym jest fantastyka znaczenie w Słownik pisownia F .

Wyraz Formacja Słowotwórcza:
Co znaczy budowie słowotwórczej, gdzie dzięki analizy słowotwórczej możemy wyodrębnić jego poszczególne części, tzn. podstawę słowotwórczą i formanty, na przykład dom - domowy, marzyciel - marzycielski, piec fantastyka.
Wyraz Fredro Andrzej Maksymilian:
Co znaczy piszący gł. po z łaciny, moralista, poseł na sejm, wojewoda podolski; autor dzieła hist. Dzieje narodu polskiego pod Henrykiem Walezyuszem (1652), Kobierców królów (1660), cyklu emblematów fantastyka.
Wyraz Fouquet Jean:
Co znaczy portrecista królów Karola VII i Ludwika XI. Zasłynął jako autor miniatur i ilustracji książkowych, na przykład Ogromne kroniki królów Francji, gdzie zastosował nowy rodzaj przedstawienia scen fantastyka.
Wyraz Fo Dario:
Co znaczy dramaturg, reżyser, aktor, mim, laureat Literackiej Nagrody Nobla (1997). Związany z radykalną lewicą, jest artystą pisanych w dialekcie mediolańskim tekstów dla opery buffo, które wywodzą się z fantastyka.
Wyraz Futurystyczny Teatr:
Co znaczy poezję z plastyką, stworzony poprzez artystów futuryzmu w pierwszej kolejności w manifestach F.T. Marinettiego (Teatr Music-Hallu, Teatr futurystyczny syntetyczny, Teatr Zaskoczenia), E fantastyka.